nagłówek strony
-A A +A

Jaka zieleń na Wąwozowej? [II ETAP]

Czas trwania: 
pt, 02/10/2020 (Cały dzień) - pon, 02/11/2020 (Cały dzień)

Nowa zieleń to nowe przyjazne miejsca wypoczynku, krok w stronę czystszego powietrza i niższej temperatury w Twoim sąsiedztwie. Nowa zieleń może również chronić Twoją okolicę przed nielegalnym parkowaniem.

 

W ubiegłym roku zebraliśmy uwagi i postulaty mieszkańców odnośnie funkcjonowania i zagospodarowania ulicy Wąwozowej. Rozmawialiśmy o nowej zieleni, o nowych miejscach wypoczynku i spotkań, o ławkach i koszach na śmieci, a także o tym, które chodniki i ścieżki wymagają zmian.

 

Na podstawie wytycznych mieszkańców powstałya koncepcja, którą teraz chcemy Ci pokazać. Chcemy zrealizować główne postulaty, które pojawiły się podczas pierwszego etapu konsultacji społecznych. Nie ingerujemy w chodniki, drogi rowerowe ani jezdnię, natomiast załączona koncepcja uwzględnia projekty i plany innych miejskich jednostek, które mogą takie zmiany wprowadzać. Zakładamy posadzenie dużej liczby drzew i krzewów izolując w ten sposób ulicę od pozostałych stref, tworząc bufor chroniący przed hałasem i nieczystościami. Proponujemy rozwiązania, które mają na celu poprawienie aspektów estetycznych i funkcjonalnych ulicy, oraz - o czym często mówili mieszkańcy - odpowiadają na aktualne problemy klimatyczne, poprzez wprowadzenie m.in. łąk kwietnych czy ogrodów deszczowych. Szczegóły zobaczysz w prezentacji >>>

 

Zbieramy różne opinie. Każdy głos się liczy!

 


Konsultacje trwają od 9 października do 2 listopada 2020 roku

Obejrzyj koncepcję zazielenienia ul. Wąwozowej >>>


 

Jak można wziąć udział w konsultacjach: 

Porozmawiajmy o koncepcji zazielenienia ul. Wąwozowej podczas spotkania on-line z projektantami

 

 

 

 

Zobacz koncepcję zazielenienia ul. Wąwozowej (dostępna od 9 października) i powiedz nam co myślisz.

  • e-mailem: konsultacje@zzw.waw.pl
  • pocztą: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, ul. Hoża 13a, 00-528 Warszawa (liczy się data stempla pocztowego)

 

Mobilny Punkt Informacyjny

  • 13 października w godz. 9.00 - 11.00 na ul. Wąwozowej będzie działał Mobilny Punkt Informacyjny, przy którym odpowiemy na Twoje pytania i wątpliwości dotyczące planowanych zmian i procesu konsultacyjnego.

 

 

Koncepcje zagospodarowania ulic i raport z konsultacji opublikujemy pod koniec tego roku. Pierwszą zieleń posadzimy już w 2021 roku.

 

Dzięki programowi #zieloneulice zazieleniamy główne ulice Warszawy. Więcej o programie znajdziesz na stronie Zarządu Zieleni m.st. Warszawy.

 


Jednostka odpowiedzialna: Zarząd Zieleni m.st. Warszawy

Podstawa prawna: UCHWAŁA NR LXI/1691/2013 Rady m.st. Warszawy z dnia 11 lipca 2013 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami m.st. Warszawy

 

Załączniki: