Zarząd Dróg Miejskich przygotował propozycje zmian na ulicach Pragi-Północ w związku z ewentualnym wprowadzeniem Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego na osiedlach Praga II i III oraz Szmulowiźnie.
Teraz chcemy poznać opinie osób, które mieszkają lub pracują na Pradze.
Strefa płatnego parkowania ma przede wszystkim chronić potrzeby parkingowe lokalnej społeczności. W drugiej kolejności ma pozwalać na odpłatne parkowanie dojeżdżającym spoza dzielnicy. Właśnie odpłatność ma wpływ na ograniczenie zainteresowania parkowaniem wśród przyjezdnych, zwiększając tym samym szanse na znalezienie miejsca parkingowego mieszkańcom z najbliższej okolicy.
Decyzję o zmianach granic strefy płatnego parkowania podejmują radni m.st. Warszawy. Zanim dojdzie do głosowania, Zarząd Dróg Miejskich przygotowuje analizy i projekty niezbędne do podjęcia decyzji. Aby jak najlepiej odpowiadały one potrzebom lokalnej społeczności, konsultujemy je z mieszkańcami.
Podczas konsultacji mieszkańcy będą mogli zapoznać się z koncepcją zmian organizacji ruchu i parkowania w okolicach placu Hallera i na Szmulowiźnie oraz zgłosić do niej uwagi. Będą mogli również poznać wyniki pomiarów zapełnienia miejsc postojowych i ich rotacji. Chcemy też przybliżyć zasady korzystania ze strefy i możliwości jakie mają osoby mieszkające w strefie płatnego parkowania. Konsultacje nie dotyczą samego wprowadzenia SPPN – decyzja o ewentualnym rozszerzeniu strefy zostanie podjęta przez Radę m.st. Warszawy.
Ze względu na sytuację epidemiczną spotkania odbywają się na konsultowanych obszarach oraz on-line.
Podobny proces odbył się na Pradze-Północ w 2019 roku. Wówczas konsultacje dotyczyły zmian w organizacji ruchu na ulicach Starej i Nowej Pragi, na których od września 2020 obowiązuje strefa płatnego parkowania. W ramach konsultacji społecznych padło wiele głosów popierających objęcie SPPN również pozostałych terenów dzielnicy: rejonu placu Hallera i Szmulowizny. ZDM zobowiązał się wówczas przeprowadzić konsultacje również dla tych rejonów.
Zobacz projekty organizacji ruchu (pliki otwierają się w osobnych kartach)
Okolice placu Hallera:
Zobacz projekt nr 1 dla kwartału ulic: Młota, Szanajcy, Darwina, Burdzińskiego
Zobacz projekt nr 2 dla kwartału ulic: Namysłowska, Nusbauma, Darwina, Szanajcy
Zobacz projekt nr 3 dla kwartału ulic: Szanajcy, pl. Hallera, Dąbrowszczaków, Szymanowskiego
Zobacz projekt nr 4 dla kwartału ulic: Szanajcy, Namysłowska, Szymanowskiego, Dąbrowszczaków
Zobacz projekt nr 5 dla kwartału ulic: Jagiellońska, Dąbrowszczaków, Ratuszowa, plac Hallera
Zobacz projekt nr 6 dla kwartału ulic: Dąbrowszczaków, Namysłowska, Ratuszowa, Szymanowskiego
Szmulowizna:
Zobacz projekt nr 1 dla kwartału ulic: Wołomińska, Radzymińska, Otwocka, Łochowska
Zobacz projekt nr 2 dla kwartału ulic: Łochowska, Łomżyńska, Grajewska, Otwocka
Zobacz projekt nr 3 dla kwartału ulic: Łochowska, Wołomińska, Kawęczyńska, Otwocka
Zobacz projekt nr 4 dla kwartału ulic: Objazdowa, Grajewska, Łochowska, Otwocka, Kawęczyńska
Mapa abonamentów rejonowych (link otwiera się w nowej karcie) – pokazuje zasięg abonamentu rejonowego powiększonego o wirtualne parkomaty (aby wyświetlić zasięg wirtualnego parkomatu, należy w lewym górnym rogu wpisać numer parkomatu np. 204)
Konsultacje trwały od 29 października do 19 grudnia 2021
Przeczytaj raport z konsultacji społecznych i załącznik z odniesieniem do uwag
pozostałe załączniki do pobrania >>>
POROZMAWIAJMY:
Spotkania online składać się będą z dwóch części.
CZĘŚĆ I
od godz. 17:00 – spotkanie na YouTube
Podczas pierwszej części będzie można obejrzeć prezentacje oraz zadawać pytania i dyskutować na czacie.
CZĘŚĆ II
od ok. godz. 18:15 – moderowana dyskusja na platformie Zoom
W drugiej części będzie można porozmawiać z urzędnikami i projektantami. Ta cześć nie będzie transmitowana na YouTube. Wkrótce podamy więcej informacji, jak dołączyć do dyskusji na Zoom. Jeśli chcesz skorzystać z tej opcji, napisz na sppnonline@gmail.com. Link do spotkania oraz instrukcję prześlemy Ci w mailu zwrotnym.
Jeśli chcesz poinformować swoich sąsiadów – wydrukuj czarno-biały plakat i powieś go na klatce!
Możesz też pobrać ulotkę
Dołącz do wydarzenia na Facebooku oraz c.d.
UWAGA: Jeśli chcesz, aby na spotkaniu 8 listopada lub online był tłumacz migowy, zgłoś taką potrzebę minimum 7 dni przed tym wydarzeniem na adres konsultacje@zdm.waw.pl
Jednostka odpowiedzialna: Zarząd Dróg Miejskich
Podstawa prawna: Uchwała nr LXI/1691/2013 Rady m.st. Warszawy z dnia 11 lipca 2013 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych z mieszkańcami m.st. Warszawy