nagłówek strony
-A A +A

Jaka strefa płatnego parkowania na Kamionku?

Czas trwania: 
pon, 04/04/2022 (Cały dzień) - czw, 28/04/2022 (Cały dzień)

Zarząd Dróg Miejskich zaprasza mieszkańców do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących zmian na ulicach wschodniej części Kamionka na Pradze-Południe w związku z ewentualnym wprowadzeniem tam Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. 

 

Strefa płatnego parkowania ma przede wszystkim chronić potrzeby parkingowe lokalnej społeczności. W drugiej kolejności ma pozwalać na odpłatne parkowanie dojeżdżającym spoza dzielnicy. Właśnie odpłatność ma wpływ na ograniczenie zainteresowania parkowaniem wśród przyjezdnych, zwiększając tym samym szanse na znalezienie miejsca parkingowego mieszkańcom z najbliższej okolicy. 

 

Decyzję o zmianach granic strefy płatnego parkowania podejmują radni m.st. Warszawy. Zanim dojdzie do głosowania, Zarząd Dróg Miejskich przygotowuje analizy i projekty niezbędne do podjęcia decyzji. Aby jak najlepiej odpowiadały one potrzebom lokalnej społeczności, konsultujemy je z mieszkańcami. 

 

Od 8 kwietnia 2022 można zapoznać się z koncepcją zmian organizacji ruchu i parkowania na ulicach wschodniej części Kamionka (ograniczonej ulicami Podskarbińską, Terespolską, Stanisława Augusta i Międzynarodową oraz linią kolejową) oraz zgłosić do niej uwagi. Natomiast na spotkaniach mieszkańcy będą mogli również poznać wyniki pomiarów zapełnienia miejsc postojowych i ich rotacji. Chcemy też przybliżyć zasady korzystania ze strefy i możliwości jakie mają osoby mieszkające w strefie płatnego parkowania.

 

 

Konsultacje nie dotyczą samego wprowadzenia SPPN – decyzja o ewentualnym rozszerzeniu strefy zostanie podjęta przez Radę m.st. Warszawy.

 

Ze względu na sytuację epidemiczną, umożliwiamy mieszkańcom uczestnictwo w spotkaniu otwartym jak i spotkaniu online.

 

Jednocześnie przypominamy, że podobny proces odbył się na Pradze-Południe jesienią 2021 roku. Wtedy konsultacje dotyczyły zmian w organizacji ruchu na ulicach Saskiej Kępy oraz zachodniej części Kamionka w związku z ich ewentualnym włączeniem do strefy płatnego parkowania. W czasie konsultacji społecznych padło wiele głosów popierających rozszerzenie SPPN o wschodni obszar Kamionka. ZDM zobowiązał się przeprowadzić konsultacje również dla tego rejonu. Przeczytaj raport z tych konsultacji >>>

 


Konsultacje już się zakończyły, trwały od 8 do 28 kwietnia 2022

 

Zobacz projekty zmian organizacji ruchu i parkowania

na ulicach wschodniej części Kamionka >>>


 

Jak można wziąć udział w konsultacjach: 

 

  • Porozmawiajmy: 
    • podczas spotkania online na YouTube – w środę 13 kwietnia, w godz. 18-20
    • na dyżurze konsultacyjnym w Centrum Promocji Kultury przy ul. Podskarbińskiej 2 – w czwartek 21 kwietnia, w godz. 18-20

 

 

Spotkanie online będzie się składać z dwóch części.

 

Część I 

od godz. 18:00 – spotkanie na YouTube

Podczas pierwszej części będzie można obejrzeć prezentacje oraz zadawać pytania i dyskutować na czacie.

 

Część II 

Od ok. godz. 19:15 – moderowana dyskusja na platformie ZOOM 

W drugiej części będzie można porozmawiać z urzędnikami i projektantami. Ta cześć nie będzie transmitowana na YouTube. Jeśli chcesz dołączyć do dyskusji na ZOOM, prześlij swoje zgłoszenie na sppnonline@gmail.com. Link do spotkania oraz instrukcję prześlemy Ci w mailu zwrotnym.

 

Jeśli chcesz pomóc poinformować swoje sąsiadki i sąsiadów – wydrukuj i powieś na klatce plakat!

 

Dołącz do wydarzenia na Facebooku >>>

Możesz też pobrać kolorowy plakat i ulotkę.

 


Jednostka odpowiedzialna: Zarząd Dróg Miejskich

Podstawa prawna: Uchwała nr LXI/1691/2013 Rady m.st. Warszawy z dnia 11 lipca 2013 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych z mieszkańcami m.st. Warszawy