Akcja konsultacja - zaproszenie na konferencję

Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy zaprasza wszystkich zainteresowanych tematem konsultacji społecznych na konferencję „Akcja konsultacja – czyli co robić, żeby mieszkańcy chcieli z nami rozmawiać – konferencja podsumowująca projekt Wzmacnianie mechanizmu partycypacji społecznej w m.st. Warszawie”, która odbędzie się 10 marca 2011 r. w godzinach 9:00-16:30 w Hotelu Sheraton przy ul. Bolesława Prusa 2 w Warszawie.

Chcemy podzielić się pomysłami i doświadczeniami związanymi z planowaniem i organizowaniem konsultacji, przedstawimy szczegółowo 11 najciekawszych konsultacji zorganizowanych w dzielnicach m.st. Warszawy w ramach projektu.

PLAN KONFERENCJI:

9:00 – 9:30 Rejestracja uczestników, kawa powitalna

9:30 – 9:40 Otwarcie konferencji Marcin Wojdat – Dyrektor Centrum Komunikacji Społecznej

9:40 – 11:00 Panel dyskusyjny
Rola konsultacji społecznych w procesie podejmowania decyzji
Paneliści:
prof. dr hab. Piotr Gliński – Przewodniczący Polskiego Towarzystwa Socjologicznego
Adam Grzegrzółka – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Praga Południe
Krzysztof Izdebski – Stowarzyszenie Liderów Lokalnych Grup Obywatelskich
Jakub Wygnański   – Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”

11:00 – 11:10 Prezentacja przebiegu i efektów projektu Wzmacnianie mechanizmu partycypacji społecznej w m.st. Warszawie  Anna Petroff-Skiba

11:10 – 11:30 Prezentacja partnera z Norwegii (prezentacja z tłumaczeniem)  Erik Hansen

11:30 – 11:50 Przerwa na kawę

11:50 – 13:50 Sesja I
Prezentacja 6 konsultacji społecznych realizowanych w ramach projektu (każda prezentacja – 10 min., po niej 5 min. pytań)
• Stare Miasto w nowej odsłonie – Maciej Pawłowski
• Ursus – Łukasz Prokop
• Praga Południe – Anna Rurka
• Ochota – Monika Dmowska-Wójcik
• Śródmieście – Urszula Majewska
• Targówek – Sylwia Weilandt

Dyskusja

13:50 – 14:40 Obiad

14:40 – 16:00 Sesja II
Prezentacja 5 konsultacji społecznych realizowanych w ramach projektu (każda prezentacja – 10 min., po niej 5 min. pytań)
• Wesoła – Marlena Happach
• Bielany – Anna Miedzińska
• Praga Północ – Aleksandra Czarniakowska
• Wilanów – Monika Komorowska
• Wola – Sylwia Tomasini

16:00 – 16:15 Prezentacja platformy do konsultacji społecznych Marta Marciniak-Mierzejewska

16:15 – 16:30 Zakończenie konferencji

Patronat medialny nad konferencją objął Dziennik – Gazeta Prawna

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Centrum Komunikacji Społecznej pod nr. telefonu 22 443 34 72.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Uczestnikom zapewniamy materiały konferencyjne oraz lunch.

W załączeniu szczegółowy program konferencji.