nagłówek strony
-A A +A

Bemowo. Parking przy Obrońców Tobruku: bezpłatny czy strzeżony?

Z parkingu przy ul. Obrońców Tobruku między placem zabaw a Bemowskim Ośrodkiem Piłki Nożnej korzystają zarówno przyjezdni jak i mieszkańców. Jest on duży i bezpłatny. Jednak pozostawione tam samochody nie są pilnowane i zdarzało się, że były niszczone.

 

– W lasku niedaleko parkingu zbiera się nienajlepsze towarzystwo – mówi pracownik Ośrodka Sportu i Rekreacji, który zarządza boiskami przy Obrońców Tobruku. – Siedzą w krzakach, piją, śmiecą, a zdarza się, że specjalnie rysują karoserie samochodów. Interwencje nie pomagają. Parking nie jest chroniony, więc każdy może tam wejść.

 

Parkujący przy Obrońców Tobruku apelują do dzielnicy Bemowo: zróbcie coś z tym! Pojawiła się w związku z tym propozycja podzielenia parkingu na dwie części: bezpłatną i płatną strzeżoną. Dzielnica nie chce decydować sama i postanowiła zasięgnąć w tej sprawie opinii mieszkańców pobliskich osiedli.

 

Jak powinien funkcjonować parking przy ul. Obrońców Tobruku: tak jak dotychczas, w całości bezpłatny, czy z wydzieloną, strzeżoną i płatną częścią?”. Odpowiedzieć na to pytanie można wypełniając ankietę dostępną na stronie internetowej http://ankieta.bemowo.waw.pl. Ankieta będzie dostępna do 30 października.

 

Wyniki ankiety zostaną przedstawione w listopadowym numerze "Bemowo News" oraz na stronie internetowej www.bemowo.waw.pl.

 

Po zapoznaniu się z opinią mieszkańców dzielnica podejmie decyzję o ewentualnej realizacji inwestycji i jej terminie.