nagłówek strony
-A A +A

Co może powstać na Starych Świdrach w przyszłości? Spotkanie o koncepcji

Co może powstać na Starych Świdrach w przyszłości? Spotkanie o koncepcji

Publikujemy raport z konsultacji. A już 26 czerwca spotkanie podsumowujące. Opowiemy na nim więcej o koncepcji osiedla na Starych Świdrach.

 

Fragment Białołęki, Stare Świdry, wytypowano jako obszar rozwojowy w ramach projektu Osiedla Warszawy, które przeprowadza Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego od 2018 roku. Nad optymalną wizją rozwoju tego terenu zastanawialiśmy się wspólnie, w dialogu, z udziałem mieszkańców, ekspertów i właścicieli gruntów. W lutym i marcu 2019 roku odbyły się warsztaty projektowe i spacer badawczy.

Ten etap zakończyliśmy prezentacją roboczego projektu na makiecie.

 

W środę 26 czerwca 2019 r. o 17.00 w Urzędzie Dzielnicy Białołęka przedstawimy wypracowaną wspólnie z uczestnikami konsultacji społecznych koncepcję zagospodarowania terenu Starych Świdrów

 

Najważniejszym założeniem powstającej koncepcji zagospodarowania tego obszaru jest stworzenie osiedla „kompletnego”, które zapewnia warunki do mieszkania i pracy, podstawowe usługi społeczne (nowe żłobki, przedszkola i szkoły) oraz zieleń (m.in. parki przy ul. Myśliborskiej)

 

Bardzo ważnym elementem koncepcji są mieszkania miejskie oraz wysoki standard przestrzeni, by zapewnić wysoką jakość zamieszkania nie tylko nowym, ale i obecnym mieszkańcom – sąsiadom planowanego osiedla.

 

Więcej o projekcie Osiedla Warszawy przeczytasz na stronie Biura Architektury i Planowania Przestrzennego, w zakładce Osiedla Warszawy

 

Na prezentację wypracowanej wspólnie koncepcji zagospodarowania terenu zapraszamy 26 czerwca 2019 o godz. 17.00 w Urzędzie Dzielnicy Białołęka, ul. Modlińska 197.

 

Możesz też przeczytać raport podsumowujący te konsultacje

Załączniki: 
Plik: Stare Świdry - raport z konsultacji, rozmiar pliku: 2886.22 KB
Pobierz