nagłówek strony
-A A +A

Czy wiesz, jakie zmiany szykują się w Ogrodzie Krasińskich?

Zarząd Terenów Publicznych planuje rewaloryzację Ogrodu Krasińskich, obejmującą zieleń, układ drogowy, wodny i oświetleniowy oraz elementy małej architektury. Park ma zostać odświeżony, aby znów mógł pełnić funkcję reprezentacyjną, obok obecnej rekreacyjno-wypoczynkowej. Opracowane zostały wytyczne konserwatorskie wskazujące warunki, które stanowią wskazówki do planowania prac w ogrodzie. Chcielibyśmy poznać także opinie mieszkańców - użytkowników parku na temat planowanych zmian i wytycznych konserwatorskich. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat zakresu remontu i wytycznymi oraz do zadawania pytań i przesyłania uwag.

 

2 marca (środa) 2011 r., w godz. 17.30-20.30 w sali odczytowej Państwowego Muzeum Archeologicznego przy ul. Długiej 52 odbyło się otwarte spotkanie informacyjno-konsultacyjne.

 

W linku poniżej można znaleźć w załączniku prezentacje, które zostały przedstawione w trakcie spotkania oraz zapis pytań i postulatów kierowanych przez uczestników. Pod koniec marca zostanie również zamieszczony szczegółowy raport z odpowiedziami Zarządu Terenów Publicznych.

 

Poniżej znajdują się odnośniki do większej ilości informacji na temat parku ("W Ogrodzie Krasińskich szykują się zmiany") oraz do strony, na której można umieszczać uwagi i pytania.

Zapraszamy do składania uwag!

Czas trwania: 
pt, 18/02/2011 - 12:00 - pt, 11/03/2011 - 12:00
Przygotowane zalecenia konserwatorskie posłużą do opracowania szczegółowych wytycznych do konkursu na projekt rewaloryzacji Ogrodu Krasińskich. Wszystkie uwagi do przedstawionych zaleceń oraz pytania dotyczące planowanej rewaloryzacji przekażemy do Zarządu Terenów Publicznych. Odpowiedzi zostaną zamieszczone na tej stronie w formie raportu.