nagłówek strony
-A A +A

Regulamin korzystania z Ogrodu Krasińskich i projekt "psiego wybiegu"

Regulamin korzystania z Ogrodu Krasińskich i projekt "psiego wybiegu"

3 lipca 2014r. Rada Miasta podjęła uchwałę w sprawie wprowadzenia regulaminu korzystania z Ogrodu Krasińskich. Regulamin przewiduje zakaz wprowadzania psów do ogrodu oraz godziny otwarcia ogrodu: 5 - 24 w okresie od 1 kwietnia do 31 października i 6 - 22 w okresie od 1 listopada do 31 marca. Dozwolone jest wchodzenie na trawniki za wyjątkiem kompozycji i rabat kwiatowych oraz jazda na rowerze, rolkach, łyżworolkach i deskorolkach, przy zachowaniu ostrożności i zasad bezpieczeństwa.

 

Od listopada 2013 r. w Ogrodzie Krasińskich obowiązywał tymczasowy regulamin, który nie wprowadzał żadnych ograniczeń w korzystaniu z ogrodu. W tym czasie prowadzony był monitoring korzystania z ogrodu - odbywały się comiesięczne spacery monitorujące, przeprowadzone zostały badania psychologów środowiskowych a także bieżąca kontrola sposobu korzystania z parku m.in za pomocą zatrudnionego w parku dozorcy.

 

Ze względu na potrzebę właścicieli psów związaną z wyprowadzaniem zwierząt, Zarząd Terenów Publicznych zdecydował o utworzeniu na przedpolu Ogrodu tzw "psiego wybiegu", wyposażonego w psie pisuary, poidło z wodą, terenowe zabawki a także kosze, ławki i zadaszenie dla właścicieli przebywających tam psów. Będzie to miejsce, gdzie właściciele psów będą mogli legalnie i bez obaw o ich bezpieczeństwo puścić psy ze smyczy i pobawić się z nimi. Obowiązujący na terenie miasta Regulamin utrzymania czystości przewiduje bowiem, że psy w mieście, poza miejscami przeznaczonymi specjalnie dla nich, muszą być wyprowadzane na smyczy. Wybieg powstanie już na koniec wakacji 2014r.

 

INFORMACJA O PIERWSZYM, DRUGIM, TRZECIM, CZWARTYM i PIĄTYM SPACERZE MONITORUJĄCYM
INFORMACJE O KONSULTACJACH SPOŁECZNYCH WS. ZASAD KORZYSTANIA Z OGRODU KRASIŃSKICH
PODSUMOWANIE KONSULTACJI

 

Projekt psiego wybiegu i wizualizacje można znaleźć w załącznikach.

 

Wyróżniona aktualność: 
Tak