nagłówek strony
-A A +A

Jaki park przy Górce Kazurce? Publikujemy raport z konsultacji

Jaki park przy Górce Kazurce? Publikujemy raport z konsultacji

W konsultacjach pojawiły się głosy, że park powinien pozostać naturalny.

 

Powinien być też lepiej skomunikowany z otoczeniem. W parku powinno być też bezpiecznie.

 
Przeprowadzone w parku konsultacje wskazują na to, że dla mieszkańców najważniejsze jest utrzymanie naturalnego charakteru przestrzeni parkowej. Ten rozumiany jest jako duża ilość zadbanej roślinności, nowe drzewa i ścieżki, niepokryte kostką czy asfaltem.
 
W trakcie konsultacji rozmówcy często zwracali uwagę na potrzebę lepszego skomunikowania parku z jego sąsiedztwem, poprzez utworzenie wygodnych wejść do parku od strony osiedla Kazury, kościoła parafialnego, ulicy Moczydłowskiej i Lasu Kabackiego. Zwrócono również uwagę na to, że warto wykorzystać to, jak przebiegają istniejące ścieżki, które odzwierciedlają sposoby poruszania się użytkowników po parku. 
 
Innym ważnym postulatem zgłaszanym przez uczestników konsultacji było zapewnienie bezpieczeństwa na terenie parku. Zwracali oni również uwagę na potrzebę utworzenia oświetlenia parkowego oraz zapewnienia bezpieczeństwa wokół zaproponowanych w konsultacjach altan. 
 

Przeprowadzony proces konsultacyjny jest jedną z podstaw do opracowania wytycznych projektowych dla przyszłego parku. Końcowy dokument wytycznych, Zarząd Zieleni m.st. Warszawy opublikuje na swojej stronie internetowej jeszcze w 2018 roku. Następnie zorganizuje konkurs architektoniczny. Według planu, budowa nowego parku zacznie się w 2020 roku.

 

Przeczytaj pełny raport z konsultacji społecznych >>>