nagłówek strony
-A A +A

Kondratowicza przyszłości – finał

Kondratowicza przyszłości – finał

Kończą się warsztaty architektoniczno-urbanistyczne dotyczące zagospodarowania ul. Kondratowicza. W najbliższy wtorek, 12 kwietnia o godz. 17.00 w Urzędzie Dzielnicy Targówek zostaną zaprezentowane wyniki prac zespołów projektowych.

 

W związku z rozbudową II linii metra, ulica Kondratowicza zostanie gruntownie przebudowana, a odcinek pomiędzy planowanymi stacjami „Kondratowicza” i „Bródno” stanie się wizytówką i centrum Bródna.

 

Podczas wtorkowego spotkania w sali konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek każdy z pięciu zespołów projektowych biorących udział w warsztatach zaprezentuje wyniki swoich prac, poświęconych zagospodarowaniu i funkcjonowaniu ul. Kondratowicza oraz jej otoczenia. Mieszkańcy będą mogli poznać proponowane rozwiązania dotyczące komunikacji, zabudowy, kształtowania przestrzeni oraz urządzenia zieleni i wyrazić swoje opinie na ten temat.

 

Warsztaty urbanistyczno-architektoniczne, na zlecenie miasta, przeprowadził Warszawski Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich. Towarzyszyły im konsultacje społeczne i spotkania z mieszkańcami.

 

Wyniki prac warsztatowych zostaną opublikowane i przekazane Prezydent m.st. Warszawy - Hannie Gronkiewicz-Waltz. Będą stanowiły rekomendacje dla planowanych działań związanych z modernizacją ulicy Kondratowicza po wybudowaniu stacji II linii metra na Targówku.

 

TU MOŻNA OBEJRZEĆ PREZENTACJE KONCEPCJI PIĘCIU ZESPOŁÓW PROJEKTOWYCH:

1. Zespół "Następna Stacja Metro" >>> koncepcja

2. Zespół "Powiązanie Rozwiązaniem Kondratowicza" >>> koncepcja

3. Zespół "Utopia Bródno" >>> koncepcja

4. Zespół "Kondratowicza-Nowy Świat" >>> koncepcja

5. Zespół "Międzymetrze" >>> koncepcja

 


---
grafika pochodzi ze strony http://sarp.warszawa.pl/warsztaty/kondratowicza/