nagłówek strony
-A A +A

Co wybudować u zbiegu Kajakowej i Puławskiej? Raport z konsultacji.

Co wybudować u zbiegu Kajakowej i Puławskiej? Raport z konsultacji.

W środę 19 września 2018 r odbyło się w Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów podsumowanie konsultacji społecznych: Co wybudować u zbiegu ulic Kajakowej i Puławskiej na Ursynowie?

Konsultacje były prowadzone przez Urząd Dzielnicy Ursynów od 7 maja do 10 czerwca br.

 

Działka u zbiegu ulic Kajakowej i Puławskiej jest ostatnim w tym rejonie, możliwym do zabudowy terenem należącym do Miasta. Zgodnie z miejscowym planem (MPZP) może być zagospodarowana poprzez wybudowanie obiektu sportowego z funkcjami uzupełniającymi.

 

 

Urząd Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy chciał poznać opinie mieszkańców dotyczące sposobu zagospodarowania tego terenu.  

 

W trakcie konsultacji społecznych zorganizowano 4 mobilne punkty informacyjno-konsultacyjne, opinie zbierany były również poprzez papierowy i internetowy formularz oraz mailowo.

 

W ramach konsultacji Urząd Dzielnicy Ursynów przygotował 3 koncepcje obiektów sportowych możliwych do realizacji na tym terenie:

• pływalnia wraz z basenem głębinowym i flyspotem

• kryte lodowisko całoroczne

• park trampolin

 

W konsultacjach zebraliśmy: 465 głosów poprzez formularz, 11 wiadomości mailowych, w 4 punktach konsultacyjnych porozmawialiśmy z ok. 350 osobami.  

 

Zdecydowanie największą popularnością wśród mieszkańców cieszył się pomysł wybudowania nowoczesnej pływalni wraz z rozbudowanymi funkcjami towarzyszącymi. Uczestnicy konsultacji podkreślali, że byłby to obiekt bardzo potrzebny w tej okolicy, dostępny dla różnych grup wiekowych i sprzyjający dbaniu o zdrowie. Zdaniem uczestników konsultacji ważnym aspektem tego pomysłu powinna być atrakcyjna część rekreacyjna.

 

Na temat basenu najczęściej zgłaszano następujące opinie:

• wskazywano na połączenie części sportowej basenu olimpijskiego (50m) ze strefą rekreacyjną dla osób w każdym wieku,

• pływalnia powinna być atrakcyjna dla dzieci, między innymi uwzględniać brodzik dla najmłodszych,

• ewentualny basen głębinowy warto połączyć z wieżą do skoków,

• w obiekcie mieszkańcy chętnie widzą ściankę wspinaczkową, w dalszej kolejności siłownię, salę fitness, korty do badmintona, stoły do ping-ponga

• zdania na temat flyspot były podzielone; część osób uważa, że ten element nie jest potrzebny, przede wszystkim ze względu na koszty (budowa i korzystanie) oraz ograniczony dostęp dla niektórych grup użytkowników.

 

Wśród własnych pomysłów mieszkańcy proponowali m.in.: dużą halę sportową, boisko ogólnodostępne, siłownię, salę gimnastyczną, ściankę wspinaczkową, tor gokardowy. Pojawiły się także pomysły o utworzeniu parku, budowie placu zabaw, tężni solankowej, term itd.

 

Obiektem sportowym najbardziej potrzebnym w tym rejonie uznano pływalnię wraz z rozbudowanymi funkcjami towarzyszącymi.

 

więcej o konsultacjach >>>

 

Załączniki: 
Plik: raport_konsultacje_ost.pdf, rozmiar pliku: 4173.6 KB
Pobierz
Plik: Załącznik do raportu, rozmiar pliku: 502.24 KB
Pobierz