nagłówek strony
-A A +A

Mikropark Jesion na Bemowie - raport z konsultacji

Mały park, miejsce spotkań mieszkańców, może powstać przy skrzyżowaniu ulic Górczewskiej i Szlifierskiej, niedaleko domków jednorodzinnych i bloków. Teraz znajduje się tam 350-metrowy zaniedbany trawnik.

 

Dzielnica Bemowo proponuje nazwać mikropark "Jesion" od rosnącego tam drzewa. Pomimo niewielkich rozmiarów, planowane jest w nim wiele atrakcji: plac z wygodnymi ławkami, obrotowymi krzesłami oraz stolikami do szachów, drewniane leżaki, ściana krzywych luster, placyk z poidełkiem ujęciem świeżej wody do picia, ścianą do graffiti oraz ekranem. Wieczorem park rozjaśnią świetlne kule i reflektory oświetlające koronę jesionu.

 

A jaki mikropark chcieliby widzieć mieszkańcy?

W konsultacjach społecznych przeprowadzonych w dniach 22 listopada - 11 grudnia 2011 można było wypowiedzieć się na dzielnicowym forum oraz wypełnić przygotowaną przez dzielnicę ankietę on-line. W okolicy przyszłego mikroparku można też było spotkać ankieterów. 2 grudnia w Art.Bemie odbyło się spotkanie w sprawie zagospodarowania tego terenu.

 

W wyniku konsultacji społecznych, przyjęto następujące poprawki do koncepcji:

  • powiększenie powierzchni biologicznie czynnej, kosztem nawierzchni utwardzonych i ozdobionych muralami murów;
  • wprowadzenie większej liczby drzew, w miarę możliwości, które ogranicza infrastruktura podziemna obecna na terenie opracowania;
  • wprowadzenie większej powierzchni ozdobnego kwietnika;
  • etapowanie inwestycji, na początku zieleń i nawierzchnie, później siedziska, na końcu urządzenia multimedialne (monitorowanie funkcjonowania mikro-parku na początkowym etapie pozwoli na zareagowanie na ewentualne, niepożądane zdarzenia);
  • opracowanie programu uczestnictwa społecznego w realizacji obiektu, na podstawie specjalnie opracowanego harmonogramu realizacji, zakładającego jej etapowanie. Partycypacja w realizacji podobnego obiektu musi obejmować wspólną praca przy projektowaniu i budowie obiektu oraz udział w jego funkcjonowaniu oznaczający na przykład współdecydowanie o życiu publicznym w przestrzeni i formach jej wykorzystania.

     

Szczegółowe informacje na temat Mikroparku znajdą Państwo w plikach zamieszczonych poniżej oraz na stronie Urzędu Dzielnicy Bemowo.

Załączniki: 
Plik: Projekt mikroparku, rozmiar pliku: 2913.81 KB
Pobierz