nagłówek strony
-A A +A

Nazwij nowy most - wyniki konsultacji!

Jak powinien nazywać się nowy most warszawski? 

 

Grupa Radnych m.st. Warszawy zaproponowała, aby nowy most, który połączy Bielany i Białołękę nazwać imieniem Marii Skłodowskiej-Curie. Od 5 sierpnia trwały konsultacje społeczne w tej sprawie - można było zagłosować w sondzie internetowej lub wrzucić głos do urn w Urzędzie Dzielnicy Białołęka i w Urzędzie Dzielnicy Bielany (te dwie dzielnice otrzymały do zaopiniowania wniosek Radnych m.st. Warszawy). 

 

Zagłosowaly łacznie 7433 osoby - wszystkim, którzy wzięli udział w konsultacjach bardzo dziękujemy. Za nazwaniem mostu imieniem Marii Skłodowskiej-Curie opowiedziało się 15,6% głosujących, za nazwą Most Pólnocny 80,2% głosujących, 4,3% nie wybrało żadnej z proponowanych nazw ("żadna z powyższych"). 

 

Szczegółowe wyniki z podziałem na dzielnice znajdziecie w tabeli załączonej poniżej.

 

Wyniki zostaną przekazane Radzie m.st. Warszawy, ponadto wyniki głosowania mieszkańców Bielan zostaną przekazane Radzie m.st. Warszawy jako załącznik do opinii Rady Dzielnicy Bielany, a wyniki głosowania mieszkańców Białołęki jako załącznik do opinii Rady Dzielnicy Białołęka. Ostateczną decyzję co do nazwy mostu podejmie Rada m.st. Warszawy.

 

 

Załączniki: