Nowy Plac Narutowicza - Spotkanie konsultacyjne 21 czerwca

Zespół ds. Konsultacji Społecznych Polskiego Towarzystwa Socjologicznego zaprasza na otwarte spotkanie konsultacyjne na temat społecznej wizji zagospodarowania Placu Narutowicza.

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 21 czerwca 2011 r. o godzinie 17.30 w Akademiku przy Placu Narutowicza (ul. Akademicka 5).

Konsultacje rozpoczną się w momencie, kiedy jeszcze nie zostały podjęte żadne wiążące i długofalowe rozwiązania dla przyszłości Placu. Trwają dopiero przygotowania do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla tego terenu.  Sama modernizacja nie nastąpi w najbliższym czasie.  Jednak już teraz należy poznać potrzeby przyszłych użytkowników wobec funkcji  jakie Plac ma pełnić w przyszłości.

Celem konsultacji jest określenie  wytycznych do konkursu na opracowanie koncepcji zagospodarowania przestrzennego Placu. Wyniki konkursu będą punktem wyjścia do opracowania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla omawianego obszaru.

W planie spotkania przewidziane jest:

• Przedstawienie przez przedstawicieli Urzędu Dzielnicy i Urzędu Miasta informacji na temat planowanych działań związanych z modernizacja, tj. m.in. konkursu na koncepcję zagospodarowania Placu Narutowicza;
  • Zaprezentowanie wyników pierwszego etapu badań socjologicznych na temat potrzeb  mieszkańców wobec Placu;
  • Dyskusja moderowana z udziałem Mieszkańców, Burmistrza Dzielnicy Ochota oraz przedstawiciela Biura Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m. st. Warszawy.
Plik: Plakat w wersji PDF, rozmiar pliku: 225.3 KB
Plik: Zaproszenie w wersji PDF, rozmiar pliku: 308.6 KB