nagłówek strony
-A A +A

Podsumowanie konsultacji - Stwórz swój własny "magiczny" park na Białołęce!

Podsumowanie konsultacji - Stwórz swój własny "magiczny" park na Białołęce!

Zakończyły się konsultacje społeczne na temat zagospodarowania projektowanego właśnie terenu sportowo-rekreacyjnego przy ul. Magicznej na Białołęce.Do tej pory w rejonie wschodniej Białołęki, przy Trasie Toruńskiej, nie było żadnego terenu zielonego. Kiedy pojawiła się możliwość realizacji terenu sportowo-rekreacyjnego, władze dzielnicy postanowiły zapytać mieszkańców o to, jak oni chcieliby zagospodarować ten teren.

 

Konsultacje społeczne zaplanowano w dwóch etapach: przed rozpisaniem konkursu na projekt zagospodarowania parku oraz po powstaniu projektu (ten etap odbędzie się w czerwcu).

 

I etap konsultacji społecznych prowadzony od 27.02.2012 do 21.03.2012 poprzez platformę konsultacji - można było wziąć udział w ankiecie oraz wyrazić swoją opinię w komentarzu.

 

Wyniki ankiety wskazują, że najbardziej potrzebne są ławki, boisko wielofunkcyjne, place zabaw dla małych dzieci i  atrakcje dla młodzieży oraz dorosłych – skatepark i plenerowa siłownia. Niezwykle ważna okazała się infrastruktura sanitarna – wyposażenie parku w toalety. Ponad połowa spośród 667 osób biorących udział w konsultacjach wyraziła potrzebę ulokowania tam usług gastronomicznych, jeszcze więcej chciałoby bezpłatnego dostępu do internetu. W pytaniu o wydarzenia sportowe i kulturalne najczęściej wskazywane były pikniki rodzinne, za nimi znalazły się zawody sportowe, koncerty oraz różne warsztaty: fotograficzne, jogi, nordic walking. 91 % osób biorących udział w konsultacjach było z Białołęki. W załączeniu znaleźć można pełne podsumowanie wyników ankiety.

 

Szerszej wypowiedzi (w komentarzach) udzieliło 46 osób.  Z zamieszczonymi komentarzami można zapoznać się tu.

 

Władze dzielnicy wzięły pod uwagę większość postulatów i wskazówek mieszkańców. Na przyszłym terenie sportowo-rekreacyjnym zachowana zostanie istniejąca zieleń, władze dzielnicy postarają się  wprowadzić jak najwięcej nowej. W parku przewidziana jest budowa boiska wielofunkcyjnego, placu zabaw dla małych dzieci, siłowni plenerowej, skateparku. Na terenie staną również stoły do ping-ponga oraz liczne ławki ze stolikami do szachów. W parku zachowana zostanie również rezerwa przestrzeni na pikniki i koncerty. Miejsce to, w czasie, kiedy nie będą się tam odbywać imprezy plenerowe, będzie miejscem bardziej zacisznym, przeznaczonym do wypoczynku – zgodnie z sugestiami osób biorących udział w konsultacjach.

 

W powstającym parku planowana jest organizacja pikników rodzinnych, zawodów sportowych, koncertów oraz przeróżnych warsztatów.

 

W trakcie II etapu konsultacji, który odbędzie się w czerwcu, mieszkańcy będą mogli jeszcze raz zweryfikować koncepcję parku zaprezentowaną na makiecie i zgłosić swoje uwagi.

 

Dokładne informacje o tym, jak przebiegały konsultacje, znajdują się poniżej.

Załączniki: 
Plik: Podsumowanie wyników ankiety, rozmiar pliku: 71.18 KB
Pobierz