nagłówek strony
-A A +A

Port Żerański – szczegółowe wyniki warsztatów

Port Żerański – szczegółowe wyniki warsztatów

Od 7 do 9 marca przedstawiciele mieszkańców, inwestorów i miasta rozmawiali o tym, jak mogłoby wyglądać przyszłe zagospodarowanie Portu Żerańskiego. Zobacz rysunki.

 

Głosy były podzielone, a dyskusje pełne emocji. Ostatniego dnia uczestnicy stanęli nad makietą. Efektem tej pracy jest lista zbieżności i rozbieżności w zakresie możliwych kierunków zagospodarowania portu. Ilustrują je cztery rysunki przedstawiające opcje, nad którymi dyskutowali uczestnicy i uczestniczki warsztatów, które publikujemy poniżej.

 

Żaden z rysunków nie jest kompletną wizją. Posłużą one do dalszej dyskusji nad przyszłością portu podczas konsultacji społecznych, a następnie podczas prac planistycznych prowadzonych przez Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego. Prace, które planujemy, to stworzenie koncepcyjnego projektu zagospodarowania przestrzennego, planu miejscowego, a także ustalenia dla tego obszaru w nowym Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego.

 

Przedstawione opcje uwzględniają potencjał Portu Żerańskiego i jego walory krajobrazowe. Wszystkie przewidują multifunkcjonalość portu, nowe połączenia transportowe i publiczny dostęp do nabrzeża. Różni je to, w czym uczestnicy warsztatów nie byli ze sobą zgodni.

 

Warsztaty to głos w dyskusji o Porcie Żerańskim w ramach projektu Osiedla Warszawy. Dyskusja wciąż trwa. Już w najbliższą sobotę, 17 marca, a następnie 22 marca można porozmawiać na ten temat w Urzędzie Dzielnicy, zaś 27 marca – w żłobku na ul. Krzyżówki. Dowiedz się więcej o trwających konsultacjach społecznych >>>

 

 


Aktualizacja z 16 marca, godz. 20:02: uzupełniliśmy mapy o legendę.

Załączniki: 
Plik: Port Żerański – opcja A, rozmiar pliku: 1741.77 KB
Pobierz
Plik: Port Żerański – opcja B, rozmiar pliku: 1747.78 KB
Pobierz
Plik: Port Żerański – opcja C, rozmiar pliku: 1704.99 KB
Pobierz
Plik: Port Żerański – opcja D, rozmiar pliku: 1702.86 KB
Pobierz