nagłówek strony
-A A +A

W Parku Wiecha - zapraszamy na spotkanie prezentujące pomysły na ożywienie parku!

W Parku Wiecha - zapraszamy na spotkanie prezentujące pomysły na ożywienie parku!

Zapraszamy wszystkich mieszkańców na spotkanie, które odbędzie się w sobotę, 28 czerwca 2014 r. od godziny 12.00 w Parku Wiecha. Na placu przed Teatrem Rampa (ul. Kołowa 20) zostaną przedstawione propozycje mieszkańców na ożywienie przestrzeni parku. Będzie to okazja do wyrażenia swojej opinii i wspólnej dyskusji!

 

Park Wiecha to zielona oaza Targówka Mieszkaniowego, miejsce rekreacji i wypoczynku dla okolicznych mieszkańców. Patronem parku jest wyjątkowa dla Warszawy postać Stefana Wiecheckiego "Wiecha" - prozaika, satyryka, publicysty i dziennikarza, który ze względu na wykorzystywanie warszawskiej gwary w swoich utworach, nazywany jest Homerem warszawskiej ulicy.

 

W okresie od października do grudnia 2013 r. Urząd Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy we współpracy ze Stowarzyszeniem Katedra Kultury przeprowadził konsultacje społeczne, które pozwoliły zbadać funkcje tej przestrzeni oraz potrzeby mieszkańców dotyczące parku osiedlowego. W rezultacie, udało się zgromadzić wiele postulatów i fantastycznych pomysłów na ożywienie parku pod względem społecznym i kulturalnym. Część z nich udało się już wcielić w życie.

 

Zapraszamy mieszkańców Targówka Mieszkaniowego oraz wszystkich zainteresowanych tym miejscem na spotkanie, które będzie świetną okazją do:

  • obejrzenia wizualnej prezentacji pomysłów mieszkańców na ożywienie Parku Wiecha,
  • podsumowania działań podjętych przez Urząd Dzielnicy Targówek oraz współpracujące organizacje,
  • wymiany opini oraz dyskusji nad pomysłami i postulatami,
  • poznania się i zaangażowania we wspólne działania w zieleni parku!

 Spotkanie będzie miało charakter otwartych warsztatów, a towarzyszyć mu będzie wystawa obrazująca wyniki ubiegłorocznych konsultacji społecznych.

 


Więcej informacji o tym, jak przebiegały konsultacje w 2013 r., można zaleźć na platformie oraz na blogu konsultacji. Zapraszamy także do zapoznania się z raportem z konsultacji.

Załączniki: