nagłówek strony
-A A +A

Węgry i Ferenc Liszt widziany oczami żoliborskich uczniów, czyli działań edukacyjnych cd...

Kolejne szkoły dołączają do akcji edukacyjnej poświęconej Ferencowi Lisztowi, organizowanej w ramach działań towarzyszących konsultacjom społecznym poświęconym sprawie uhonorowania węgierskiego kompozytora na Żoliborzu. Oto najświeższe informacje o poszczególnych szkołach:

 

 

Zespół Szkół Samochodowych i Licealnych nr 3

 

Szkolny Klub Europejski EuroPader, działający przy Zespole Szkół Samochodowych i Licealnych Nr 3 Im. I. J. Paderewskiego,  włączył się w obchodzony na Żoliborzu Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Uroczystości dzielnicowe zaplanowano na 23 marca br. Tego dnia młodzież naszej Szkoły będzie uczestniczyła w pokazie filmów węgierskich w kinie Wisła.

Szkolne uroczystości odbędą się 5 kwietnia. Każdy uczeń, który tego dnia będzie miał przypiętą do ubrania trójkolorową  flagę Węgier, nie będzie pytany. Klubowicze EuroPadera zaproponowali aby była to flaga własnoręcznie zrobiona, miała wymiary 3cmx5cm i była wykonana estetycznie.  Młodzież przygotowuje prezentacje o Republice Węgierskiej. Pokażą filmy i książki, które otrzymali z Węgierskiego Instytutu Kultury, m.in. antologię współczesnej poezji węgierskiej i biografię Fryderyka Chopina autorstwa Franca Liszta. W czasie przerw będzie odtwarzana muzyka F. Liszta.

 

Gimnazjum nr 54

 

Zaprasza swoich uczniów do udziału w następujących inicjatywach:
1. Konkursie na portret kompozytora – Ferenca Liszta.
2. Konkurs na plakat promujący twórczość kompozytora
3. Tworzenia gazetki poświęconej Ferencowi Lisztowi
4. Konkursie na e-mail - notatkę (do 160 znaków) na temat artysty.

 

 

I Liceum Ogólnokształcące z Odziałami Integracyjnymi

 

Tegoroczni maturzyści wezmą udział w pokazie filmowym 23 marca w Kinie Wisła.

Przygotowywana będzie przez nich także wystawa dotycząca relacji polsko-węgierskich na przestrzeni wieków. Wystawę będzie można oglądać także po zakończeniu konsultacji społecznych na Żoliborzu. Licealiści będą  tworzyć projekty graficzne inspirowane muzyką Ferenca Liszta.

 

 

Zespół Szkół  Elektronicznych i Licealnych ul. Gen.Zajączka 7

 

W ramach projektu edukacyjnego związanego z konsultacją społeczną na Żoliborzu w Zespole Szkół Elektronicznych i Licealnych zostanie przeprowadzony konkurs na plakat promujący rok Ferenca Liszta. Młodzież przygotuje dekorację korytarza z okazji dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Zostanie także zorganizowany konkurs wiedzy o kompozytorze i epoce w której żył i tworzył - Wiośnie Ludów. Przygotowana zostanie flaga Republiki Węgierskiej, a na korytarzch będzie można usłyszeć muzykę Ferenca Liszta.

 

 

Czy uhonorować Ferenca Liszta na Żoliborzu?

Czas trwania: 
ndz, 13/03/2011 (Cały dzień) - czw, 27/10/2011 (Cały dzień)

Cel: Skonsultowanie ze społecznością lokalną czy należy uhonorować Ferenca Liszta na Żoliborzu, znalezienie godnego miejsca upamiętnienia- wybranie go wśród podanych pomysłów, lub podanie swojej propozycji.