Zwracamy się z prośbą o przedstawienie swojej oferty na poniżej opisany przedmiot zamówienia:
Przeprowadzenie konsultacji społecznych poprzedzających konkurs architektoniczno-urbanistyczny na zagospodarowanie placu Defilad w Warszawie.
Uwaga: Niniejsze zapytanie ma formę rozeznania rynku i nie stanowi zapytania ofertowego w rozumieniu przepisów ustawy PZP
Termin realizacji zamówienia:
-
Konsultacje należy przeprowadzić w terminie 5 – 31 października 2016 r.
-
Raport z przeprowadzonych konsultacji należy opracować i przedłożyć Zamawiającemu do 21 listopada 2016
Wybór najkorzystniejszej oferty opierać będzie się o rozpatrywane łącznie następujące kryteria:
-
zakres merytoryczny konsultacji – rozumiane jako zgodność oferty z zakresem merytorycznym zamówienia opisanym w pkt 5 Karty programowej zadania;
-
metody prowadzenia konsultacji – rozumiane jako różnorodność, atrakcyjność i reprezentatywność zaproponowanych metod prowadzenia konsultacji;
-
doświadczenie zespołu przeprowadzającego konsultacje - rozumiane jako udokumentowanie przeprowadzenia co najmniej dwóch działań konsultacyjnych dotyczących przemian w przestrzeni miasta liczącego powyżej 100 tys. mieszkańców;
-
cena – rozumiane jako wysokość kwoty wynagrodzenia za przeprowadzenie konsultacji, przy czym za najkorzystniejszą uznana zostanie najniższa cena.
Ofertę należy złożyć w terminie do: 15 września 2016 r.
Pytania dotyczące zamówienia prosimy kierować drogą elektroniczną do:
Ofertę prosimy przesłać na adres: kniekrasz@um.warszawa.pl, pokon@um.warszawa.pl
Karta programowa: konsultacje społeczne poprzedzające konkurs architektoniczno-urbanistyczny na zagospodarowanie placu Defilad w Warszawie
1. Wprowadzenie
Plac Defilad, jako ważna i eksponowana przestrzeń Śródmieścia Warszawy, od wielu lat oczekuje kompleksowego zagospodarowania. Okazją do podjęcia rozstrzygnięć co do przyszłego kształtu i charakteru tej przestrzeni staje się planowana na tym terenie w najbliższym czasie realizacja zamierzeń inwestycyjnych, tj. budowa nowej siedziby Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Teatru Rozmaitości (wniosek o pozwolenie na budowę złożony w marcu 2016 r.), budowa ulic dojazdowych do ww. obiektów (decyzja o realizacji inwestycji wydana w czerwcu 2016 r.), czy budowa parkingu podziemnego pod placem Defilad (obecnie na etapie prac projektowych).
Prezentowane publicznie (14 kwietnia, 11 i 12 maja 2016 r.) potencjalne rozwiązania dotyczące przestrzeni placu Defilad nie spotkały się ze społeczną akceptacją, czego rezultatem było złożenie do Prezydenta m.st. Warszawy wniosku o przeprowadzenie konsultacji w sprawie zagospodarowania wschodniej części rejonu pałacu Kultury z naciskiem na plac Defilad. Wniosek podpisało 1527 mieszkańców, ważnych podpisów złożono 1077.
Wniosek został rozpatrzony pozytywnie, w związku z czym Miasto Stołeczne Warszawa, reprezentowane przez Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego Urzędu m.st. Warszawy działające we współpracy z Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy, przystąpiło do zorganizowania konsultacji społecznych dotyczących zagospodarowania placu Defilad w Warszawie.
2. Określenie celu
Celem przeprowadzanych konsultacji będzie zidentyfikowanie i zebranie potrzeb mieszkańców wobec docelowego charakteru placu oraz preferowanych przyszłych funkcji tej przestrzeni, a wyniki konsultacji zostaną wykorzystane w zaplanowanym przez Miasto Stołeczne Warszawa konkursie architektoniczno-urbanistycznym na zagospodarowanie placu Defilad.
3. Zamawiający
Zamawiającym jest Miasto Stołeczne Warszawa, w imieniu którego procedurę prowadzi Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego.
4. Przedmiot zamówienia
5. Zakres merytoryczny zamówienia
Zakres zamówienia obejmuje:
-
Opracowanie scenariusza procesu.
-
Spotkania z przedstawicielami Urzędu m.st. Warszawy w celu uszczegółowienia oferty.
-
Przeprowadzenie działań konsultacyjnych.
-
Przeprowadzenie działań animacyjnych wspierających zainteresowanie mieszkańców i ich zaangażowanie w prowadzone konsultacje
-
Sporządzenie raportu podsumowującego wyniki konsultacji wraz ze sformułowaniem wniosków.
6. Zakres merytoryczny i przestrzenny konsultacji
W zakresie merytorycznym konsultacje powinny dotyczyć różnorodnych aspektów przestrzeni placu, m.in. historycznego, architektonicznego, przyrodniczego i społecznego.
Zakres przestrzenny konsultacji określają załączniki graficzne:
7. Termin realizacji zamówienia
-
Konsultacje należy przeprowadzić w terminie 5 – 31 października 2016 r.
-
Raport z przeprowadzonych konsultacji należy opracować i przedłożyć Zamawiającemu do 21 listopada 2016
8. Wymagany zakres oferty
Zainteresowanych przeprowadzeniem wyżej opisanego procesu konsultacji prosimy o złożenie oferty zawierającej:
-
Przedstawienie ogólnej koncepcji prowadzenia konsultacji.
-
Propozycję wstępnego scenariusza działań konsultacyjnych.
-
Zaproponowanie minimum dwóch metod/ form konsultacji (zgodnych z ww. uchwałą), przy czym jedna z form powinna odbywać się w przestrzeni placu.
-
Zaproponowanie działań animacyjnych towarzyszących procesowi konsultacji.
-
Zaproponowanie wstępnego harmonogramu realizacji konsultacji i działań towarzyszących.
-
Przedstawienie wyceny przeprowadzenia całości procesu (działań informacyjnych, konsultacyjnych i animacyjnych).
-
Określenie składu zespołu wraz z udokumentowanym doświadczeniem poszczególnych ekspertów.
9. Wymagany skład zespołu realizującego zadanie
Zespół realizujący zadanie powinien mieć w swoim składzie następujących ekspertów:
-
Psychologa społecznego lub socjologa z udokumentowanym doświadczeniem w prowadzeniu konsultacji społecznych dotyczących przemian w przestrzeni miasta;
-
Architekta-urbanistę biegłego w interpretacji ustaleń miejscowych planów zagospodarowania Przestrzennego.
Pożądana jest obecność w zespole architekta krajobrazu ze znajomością zagadnień funkcjonowania zieleni w ograniczonych warunkach wielkomiejskich.
W przygotowaniu konsultacji oraz podsumowaniu i zinterpretowaniu zebranego materiału powinni uczestniczyć eksperci z zakresu architektury i historii miasta oraz zagadnień społecznych.
10. Działania wspierające
Zamawiający przewiduje udział Miasta Stołecznego Warszawy w przygotowaniu i przeprowadzeniu konsultacji w następującym zakresie:
-
Zamieszczenie informacji o konsultacjach na stronach internetowych Urzędu m.st. Warszawy, promocja na FB konsultacji społecznych.
-
Publikacja ogłoszenia prasowego.
-
Druk i dystrybucja plakatów i pocztówek informacyjnych.
-
Udostępnienie makiety placu Defilad.
-
Udostępnienie materiałów planistycznych – historycznych opracowań dotyczących zagospodarowania przestrzeni placu Defilad.
-
Możliwość wykorzystania pawilonu Warszawa lub sal, którymi dysponuje Urząd m.st. Warszawy.
-
Uzyskanie zgody na korzystanie z terenu placu Defilad na potrzeby przeprowadzenia konsultacji.
11. Informacje dodatkowe
Dodatkowe informacje ilustrujące zagadnienie to: