nagłówek strony
-A A +A

Cyfrowa Warszawa – czyli jaka? Zgłoś opinię do 3 kwietnia.

Czas trwania: 
pt, 06/03/2020 (Cały dzień) - pt, 03/04/2020 (Cały dzień)

Rozpoczynamy konsultacje społeczne projektu „Polityki cyfrowej transformacji m.st. Warszawy”. Na kilkunastu stronach przedstawiamy, w jaki sposób – przy użyciu technologii cyfrowych – zamierzamy skuteczniej realizować potrzeby miasta i jego użytkowników.

 

Każdy, kto korzysta z usług publicznych samorządu warszawskiego, prędzej czy później zetknie się z technologiami cyfrowymi. Ich zastosowania są coraz powszechniejsze, dojrzalsze i bezpieczniejsze. Budowane na ich bazie e-usługi stają się dostępniejsze, prostsze i szybsze w obsłudze. Już dziś za pośrednictwem miejskich internetowych platform i aplikacji mobilnych możemy zgłaszać usterki w przestrzeni miasta, inicjować posadzenie drzew, oddawać głos na projekty w ramach budżetu obywatelskiego czy uzyskiwać automatyczne powiadomienia o aktualnych utrudnieniach w ruchu. Z każdym miesiącem i rokiem cyfrowych rozwiązań przybywa.

 

Polityka cyfrowej transformacji Warszawy to wizja tego, jak przez najbliższe 10 lat chcemy korzystać z potencjału nowych technologii, by poprawiać jakość życia mieszkańców oraz jakość funkcjonowania w mieście wszystkich innych osób.

 


Konsultacje trwały do 3 kwietnia (termin wydłużony)


Przeczytaj raport >>> i szczegółową listę uwag >>>

Zobacz rekomendacje zmian (kliknij żeby zobaczyć większy obrazek):

 


Przeczytaj projekt Polityki Cyfrowej >>>

O tym, jak tworzyliśmy projekt, przeczytasz tutaj >>> 


 

 

Jak można wziąć udział w konsultacjach: 
  • Za pomocą ankiety on-line (do 3 kwietnia 2020)

Odpowiedz na kilka pytań w formie ankiety znajdującej się pod adresem: https://cawi.um.warszawa.pl/cyfrowa_2020.pg

 

 

***Uwaga! Spotkania w punktach konsultacyjnych zostały odwołane***

 

  •  11 marca (śr.) godz. 13.00 – 15.00,  w holu Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej (plac Politechniki 1);
  •  17 marca (wt.) godz. 17.00 – 19.00, Warszawski Pawilon Architektury ZODIAK (pasaż Stefana Wiecheckiego „Wiecha” 4), I piętro;
  •  18 marca (śr.) godz. 13.00 – 15.00, w holu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, Nowy BUW (ul. Dobra 56/66).

 

***Uwaga! Spotkania zostały odwołane***

 

Na otwartej debacie dla startupów

  • Jeśli jesteś przedstawicielem startupu, zapraszamy na spotkanie: 27 marca (pt.) godz. 17.00, Warszawski Pawilon Architektury ZODIAK, pasaż Stefana Wiecheckiego „Wiecha” 4 (za wcześniejszym potwierdzeniem udziału pod adresem: sekretariat.BCM@um.warszawa.pl).

 

Na otwartej debacie dla NGO

  • Jeśli jesteś przedstawicielem organizacji pozarządowej i chcesz zgłosić uwagi w imieniu organizacji, zapraszamy na spotkanie: 17 marca (wt.) godz. 15.30, plac Europejski 1 (za wcześniejszym potwierdzeniem udziału pod adresem: sekretariat.BCM@um.warszawa.pl).

 

Co się wydarzy po konsultacjach

Po zakończeniu konsultacji opublikujemy raport, w którym wskażemy sposób uwzględnienia przekazanych opinii i uwag.  Przyjęcie Polityki planujemy w trybie uchwały Rady m.st. Warszawy.

 


Jednostka odpowiedzialna: Biuro Cyfryzacji Miasta Urzędu m.st. Warszawy
Podstawa prawna: UCHWAŁA NR LXI/1691/2013 Rady m.st. Warszawy z dnia 11 lipca 2013 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami m.st. Warszawy

Uchwała Nr L/1440/2013 Rady m.st. Warszawy z dnia 21 lutego 2013 r. w sprawie szczegółowego sposobu konsultowania z Warszawską Radą Działalności Pożytku Publicznego lub organizacjami pozarządowymi i podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych organizacji (Dz. U. Woj. Maz. poz. 2933).

 

Załączniki: