Konsultacje trwały do 8 lutego 2022 roku
Przeczytaj Raport z konsultacji >>>
Poznaj projekt Programu (dokument otwiera się w nowej karcie) i powiedz, co o nim myślisz.
W spotkaniu on-line w aplikacji ZOOM może uczestniczyć ograniczona liczba osób.
Prześlij zgłoszenie najpóźniej jeden dzień przed spotkaniem na anoga@um.warszawa.pl
Link do spotkania oraz instrukcję prześlemy Ci w mailu zwrotnym.
Uwaga: Jeśli potrzebujesz skorzystać z tłumaczenia spotkania na język migowy, prosimy o przekazanie takiej informacji przy zgłoszeniu.
Sprawdź wcześniej, jak działa ZOOM, zrób test na https://zoom.us/test, żeby nic Cię nie zaskoczyło i żeby uczestnictwo w dyskusji przebiegało bez żadnych niespodzianek.
Działasz w organizacji pozarządowej i chcesz zgłosić uwagi w konsultacjach jako jej przedstawiciel/ka? Zgłoś się na spotkanie konsultacyjne on-line dla organizacji pozarządowych. Więcej informacji >>>
Chcesz zaprosić znajomych na konsultacje?
Dlaczego tworzymy Program?
Program profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii m.st. Warszawy na lata 2022-2025 stanowi realizację obowiązków nałożonych na m.st. Warszawę ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi oraz ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii.
Zmiana ustawy o zdrowiu publicznym zobowiązała gminy do uchwalenia wspólnego Programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii do 31 marca 2022 roku.
Po zakończeniu konsultacji społecznych projekt Programu trafi pod obrady Rady m.st. Warszawy.
Jak będzie wyglądała realizacja Programu?
Na poziomie m.st. Warszawy Program realizuje Prezydent m.st. Warszawy przy pomocy Biura Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu m.st. Warszawy współpracującego z innymi biurami Urzędu m.st. Warszawy (w szczególności Biurem Edukacji, Biurem Funduszy Europejskich i Rozwoju Gospodarczego oraz Biurem Strategii i Analiz), a także z Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych m. st. Warszawy jak również organizacjami pozarządowymi, które realizują wiele działań objętych Programem w ramach realizacji zadań zleconych oraz współpracy pozafinansowej. Na poziomie dzielnic m.st. Warszawy realizatorami Programu są Wydziały Spraw Społecznych i Zdrowia.
Jednostka odpowiedzialna: Biuro Pomocy i Projektów Społecznych
Podstawa prawna: