nagłówek strony
-A A +A

Jakie miejsce dla mieszkańców przy ul. Karczunkowskiej: raport z konsultacji

Na przełomie listopada i grudnia 2020 na Ursynowie zorganizowaliśmy konsultacje społeczne Jakie miejsce dla mieszkańców przy ul. Karczunkowskiej? Rekomendacje z konsultacji wykorzystamy do stworzenia nowego miejsca dla mieszkańców. Zespół architektów opracował koncepcję przebudowy i aranżacji pawilonu oraz zagospodarowania terenu wokół niego.

 

Czego dowiedzieliśmy się od mieszkańców?

 

Według mieszkańców planowany MAL powinien być przede wszystkim miejscem przyjaznym, otwartym, dostępnym, ciepłym, przytulnym, sąsiedzkim i otoczonym zielenią. Uczestnicy konsultacji (w większości mieszkańcy osiedla Etap) chcą, aby miejsce to było otwarte dla ogółu mieszkańców Jeziorek i służyło przede wszystkim sąsiedzkiej integracji.

Więcej o tym, co działo się w trakcie konsultacji i jakie pomysły mieli mieszkańcy, można przeczytać w raporcie >>>

 

 

Skąd pomysł na konsultacje?

 

Mieszkańcy wystąpili z propozycją, aby w pawilonie po dawnym sklepie spożywczym powstało miejsce integrujące lokalną społeczność. Dzielnica Ursynów, właściciel pawilonu, podjęła inicjatywę i zorganizowała konsultacje społeczne, aby poznać i doprecyzować oczekiwania i potrzeby mieszkańców. 

 

Jak rozmawialiśmy z mieszkańcami?

 

W trakcie konsultacji badacze przeprowadzili wywiady telefoniczne z mieszkańcami Jeziorek Południowych, uruchomiliśmy ankietę online i infolinię konsultacyjną, a ankiety papierowe trafiły do około 400 skrzynek pocztowych. Zorganizowaliśmy także spotkanie on-line z mieszkańcami i zespołem architektów. Konsultacje trwały od 18 listopada do 8 grudnia. Więcej informacji na stronie >>>

 

Co dalej?

 

Zarząd Dzielnicy Ursynów wykorzysta rekomendacje z raportu w trakcie realizacji MAL-u. Chce go uruchomić do końca 2021 roku. Informacje na ten temat będzie można znaleźć na stronie dzielnicy >>>