nagłówek strony
-A A +A

Co wybudować u zbiegu ulic Kajakowej i Puławskiej?

Czas trwania: 
pt, 27/04/2018 (Cały dzień) - ndz, 10/06/2018 (Cały dzień)
Konsultowany przez nas teren ma powierzchnię niespełna jednego hektara. Zgodnie z miejscowym planem (MPZP) może być zagospodarowany poprzez wybudowanie obiektu sportowego z funkcjami uzupełniającymi.
 
Na Ursynowie od lat tworzymy jak najlepsze warunki dla rozwoju różnych dyscyplin sportu. Boiska, hale, korty, pływalnie, ścieżki rowerowe, siłownie i inne obiekty służą mieszkańcom, by mogli cieszyć się aktywnością fizyczną i zdrowiem. Działka u zbiegu ulic Kajakowej i Puławskiej to już ostatni w tym rejonie, możliwy do zabudowy teren należący do Miasta.
 
Dlatego Urząd Dzielnicy zdecydował się przygotować trzy koncepcje obiektów przeznaczonych na cele sportowo-rekreacyjne, które mogłyby się tam znaleźć:
  1. pływalnia wraz z basenem głębinowym i flyspotem
  2. kryte lodowisko całoroczne
  3. park trampolin
Krótkie opisy wszystkich pomysłów znajdziesz poniżej. Wizualizacje dostępne będą od 5 maja 2018
 
Jakie są Twoje preferencje, pomysły, komentarze? Wszystkie opinie są dla nas bardzo ważne!

 

Jak można wziąć udział w konsultacjach: 

Konsultacje społeczne już się zakończyły, trwały od 7 maja do 10 czerwca 2018

Przeczytaj raport.


 

  • Przyjdź do jednego z punktów konsultacyjnych:
  • 7 maja (poniedziałek) w godz. 15.00-19.00, przy Dzielnicowym Ośrodku Kultury Ursynów, ulica Kajakowa
  • 13 maja (niedziela) w godz. 9.30-13.30, przy kościele św. Apostołów Piotra i Pawła, ulica Szumiąca 5
  • 20 maja (niedziela) w godz. 12.00-16.00, na pikniku Dzień Cichociemnych na Ursynowie
  • 5 czerwca (wtorek) w godz. 12.00-16.00, w okolicy Auchan na ulicy Płaskowickiej
 
Na zakończenie konsultacji społecznych, we wrześniu 2018 roku zaprosimy mieszkańców na spotkanie prezentujące wyniki konsultacji.
 
Raport z konsultacji będzie wskazówką dla Zarządu do podjęcia decyzji o sposobie zagospodarowania tego terenu.
 
Jaki obiekt sportowy wybudować u zbiegu ulic Kajakowej i Puławskiej?
 
Propozycje:

 

1. Pływalnia z basenem głębinowym i flyspotem

Obiekt będzie zespołem współpracujących ze sobą różnych funkcji sportowych. Basen pływacki (25 m długości) oraz basen rekreacyjny przewidywane są do najbardziej powszechnego wykorzystania. Basen rekreacyjny będzie uzupełniany przez „mały aquapark” (fontanny, bicze wodne, rzeka wodna, zjeżdżalnia oraz jacuzzi). Basen głębinowy (15 m głębokości) posłuży do szkoleń nurkowych. Będzie wyposażony w instalację wyświetlającą hologramy naturalnych warunków głębinowych, umożliwiające nurkowanie w otoczeniu podobnym do rzeczywistego. Zostaną w nim umieszczone imitacje groty bądź wraku statku. W budynku znajdować się będzie także flyspot, służący do całorocznego uprawiania swobodnych lotów w tunelu aerodynamicznym, które dostarczają wrażeń podobnych jak przy skokach ze spadochronem czy lotach na paralotni. Przy głównym wejściu do budynku umieszczone zostaną : sklepik, kawiarenka oraz recepcja obsługująca cześć basenową i flyspot. Na drugiej kondygnacji znajdą się sale sportowe m.in. do squasha, badmintona, tenisa stołowego, fitness oraz taneczna. Obiekt zaprojektowano w kształcie litery „L”, umożliwiając zadaszenie części wejściowej do budynku. Dzięki temu w przestrzeni przez głównym wejściem wygodnie będą mogły odbywać się różnorodne wydarzenia.
 

2. Kryte lodowisko całoroczne

Koncepcja ta zakłada wybudowanie obiektu mieszczącego pełnowymiarową taflę lodowiska (56 m x 26 m), umożliwiającą uprawianie łyżwiarstwa, short tracku oraz hokeja niezależnie od pory roku. Lodowisko będzie posiadać bandy i nagłośnienie. Hala treningowa tafli lodowiska będzie jednoprzestrzenna. Dodatkowo znajdą się tam sale fitness, do zajęć baletowych lub tanecznych, mała siłownia oraz gabinet pierwszej pomocy medycznej. Przewiduje się wypożyczalnię łyżew połączoną ze sklepikiem oraz kawiarenkę. Na drugiej kondygnacji znajdzie się widownia umożliwiająca dobrą obserwację rozgrywek i zawodów na tafli lodowej oraz treningów łyżwiarskich i hokejowych. Budynek lodowiska będzie wpisywał się w działkę jako jednorodna bryła.
 

3. Park trampolin

Pomysł ten przewiduje wybudowanie hali jednoprzestrzennej, w której umieszczone zostaną park trampolin, park linowy oraz ścianki wspinaczkowe. Wymienione atrakcje będą przeznaczone dla osób w różnym wieku oraz różnych umiejętnościach i sprawności fizycznej. Zainstalowane sprzęty umożliwią użytkownikom całoroczną aktywność, niezależnie od warunków atmosferycznych. Z obiektu będzie można korzystać zarówno rekreacyjnie, jak trenować pod okiem wykwalifikowanej kadry. Funkcjonalnie połączone ze sobą części hali – strefa trampolin i strefa ścianek wspinaczkowych oraz park linowy – będą przestrzeniami kolorowymi i przyjaznymi dla odwiedzających. W części wejściowej do budynku zlokalizowany zostanie sklepik sportowy oraz kawiarek. Budynek w formie architektonicznej będzie stanowił jednolitą bryłę wpisującą się w działkę.
 
 

Jednostka odpowiedzialna: Urząd Dzielnicy Ursynów

Podstawa prawna: UCHWAŁA NR LXI/1691/2013 Rady m.st. Warszawy z dnia 11 lipca 2013 r.
                               w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami m.st. Warszawy
Załączniki: 
Plik: konsultacje_kajakowa_a4.jpg, rozmiar pliku: 2070.36 KB
Pobierz
Plik: basen_poprawiona.png, rozmiar pliku: 865.37 KB
Pobierz
Plik: lodowisko_poprawione.png, rozmiar pliku: 867.09 KB
Pobierz
Plik: park_trampolin_poprawione.png, rozmiar pliku: 957.3 KB
Pobierz
Plik: raport_konsultacje_ost.pdf, rozmiar pliku: 4173.6 KB
Pobierz