nagłówek strony
-A A +A

Konsultacje "Białołęka na fali kultury"

Czas trwania: 
pt, 01/10/2010 (Cały dzień) - sob, 23/10/2010 (Cały dzień)

Cel konsultacji:

W jaki sposób mieszkańcy chcieliby się włączyć w działalność Białołęckiego Ośrodka Kultury, jakie wspólne inicjatywy kulturalne mogą realizować przy wsparciu ośrodka, z wykorzystaniem jego zaplecza; aktywizacja i integracja mieszkańców Tarchomina wokół wspólnego działania.

 

 

 

 

 

 

 

 


Konsultacje już się zakończyły


 

Jak można wziąć udział w konsultacjach: 

Konsultacje zostały zrealizowane w formie warsztatu kreatywnego z niewielką grupą mieszkańców (ograniczoną wymaganiami procesu grupowego). Celem warsztatu była praca z najbardziej aktywnymi mieszkańcami nad opracowaniem wstępnych pomysłów na nowe w dzielnicy działania kulturalno-sąsiedzkie, nawiązanie kontaktu z aktywnymi mieszkańcami i stworzenie grupy „inicjatywnej”, która regularnie się spotykając we współpracy z urzędem i Bokiem będzie animować wybrane przez siebie przedsięwzięcie.
Dodatkowo, prowadzone było zbieranie uwag i pomysłów mieszkańców drogą mailową.

 

Mimo wczesnej pory w warsztacie zorganizowanym w ramach konsultacji społecznych w dzielnicy Białołęka uczestniczyło aktywnie kilkanaście osób, mieszkańców Białołęki. W trakcie warsztatu wyłoniły się różne pomysły na projekty i działania aktywujące lokalne społeczności Białołęki. Sześciogodzinny warsztat okazał się za krótki na poruszenie wszystkich ciekawych pomysłów i omówienie ich. Jednocześnie zarówno Urząd Dzielnicy Białołęka jak i prowadzące warsztat trenerki ze Stowarzyszenia Wspierania Aktywności Lokalnej CAL, zadeklarowały chęć kontynuowania współpracy i podjęcie próby realizacji jednego z pomysłów.

 

Więcej informacji:konsultacje@bialoleka.waw.pl

 

Efekty konsultacji:

W lutym 2011 odbyła się gra miejska "… czyli rycerze na Białołęce", przygotowywana wspólnie z grupą mieszkańców która wyłoniła się po konsultacjach, skierowana do rodzin z dziećmi w wieku 6-15 lat.

 

Konsultacje były organizowane w ramach projektu „Wzmacnianie mechanizmu partycypacji społecznej w m.st. Warszawie” realizowanego dzięki wsparciu udzielonemu przez Norwegię poprzez dofinansowanie ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego.