nagłówek strony
-A A +A

Urządź sobie dom kultury!

Czas trwania: 
czw, 17/11/2016 (Cały dzień) - czw, 15/12/2016 (Cały dzień)

Rozpoczynają się konsultacje społeczne dla Domu Kultury „Kadr” – co będzie się działo w nowoczesnym budynku przy ul. Rzymowskiego 32? To zależy od mieszkańców.

 

W listopadzie Dom Kultury „Kadr” zaprasza na cykl wydarzeń odbywających w ramach konsultacji społecznych, w czasie których mieszkańcy i mieszkanki Służewca będą mogli podzielić się swoimi opiniami na temat programu i zagospodarowania nowej siedziby „Kadru” przy ul. Rzymowskiego 32. Konsultacje realizowane są przez Fundację Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia” przy wsparciu finansowym Centrum Komunikacji Społecznej Urzędu m.st. Warszawy.

 

Ważną częścią nowej siedziby Domu Kultury „Kadr” będą Miejsca Aktywności Lokalnej dla dorosłych i młodzieży – w tych przestrzeniach to mieszkańcy staną się gospodarzami i będą wspólnie decydować co będzie się w nich działo. Nowa siedziba jest przystosowana do realizacji wielu różnych pasji, oprócz sal warsztatowych dysponuje np. salą teatralną, multimedialną, studiem nagraniowym. W domu kultury będzie też działać kawiarnia artystyczna i specjalna pracownia dla młodzieży – dom będzie miejscem, gdzie można po prostu przyjść i ciekawie spędzić czas. To od mieszkańców zależy, jakie będą się tu odbywać zajęcia i wydarzenia kulturalne, jak urządzona będzie przestrzeń dla dzieci i młodzieży.

 


Konsultacje trwały do 15 grudnia 2016r.

Przeczytaj raport z konsultacji


 

Jak można wziąć udział w konsultacjach: 

 

Punkty konsultacyjne:

Opinie i pomysły mieszkańców zbierać będzie młodzieżowy zespół badawczy w punktach konsultacyjnych, rozstawionych w popularnych miejscach dzielnicy. Punkty działać będą w następujących dniach:

  1. Piątek, 25 listopada, w godzinach 10:30 – 13:00, bazarek koło dotychczasowej siedziby domu kultury przy ul. Gotarda 16
  2. Poniedziałek, 28 listopada, w godzinach 15:00 – 17:00, koło restauracji „McDonald’s” przy skrzyżowaniu ul. Puławskiej i Al. Lotników
  3. Sobota, 3 grudnia, w godzinach 10:00 – 13:00, nowa siedziba DK „Kadr”, ul. Rzymowskiego 32
  4. Sobota, 3 grudnia, w godzinach 10:00 – 12:00, mobilny punkt konsultacyjny – sonda wśród mieszkańców osiedla przy ul. Orzyckiej

 

Prapremierowe zwiedzanie nowej siedziby:

 

Nowoczesny budynek przy ul. Rzymowskiego otworzy swoje drzwi 3 grudnia, w sobotę – mieszkańcy będą mogli pierwszy raz zwiedzić nową siedzibę, zobaczyć sale warsztatowe i widowiskowe, a także współuczestniczyć w planowaniu przestrzeni wspólnych. Na zwiedzanie i warsztaty można się zapisać przez Internet (formularz na stronie internetowej DK Kadr), w jednym z punktów konsultacyjnych działających na ulicach Służewca, lub odwiedzając dotychczasowy budynek Domu Kultury „Kadr” przy ul. Gotarda 16.

 

  • Zwiedzanie odbędzie się w trzech turach, rozpoczynających się o godzinach 13:00, 14:00 i 15:00.
  • Zainteresowani mogą też wziąć udział w specjalnym warsztacie planistycznym o godzinie 15:45.
  • Od 10:00 działać będzie też działać punkt konsultacyjny zlokalizowany na parterze.

 

Wyraź swoją opinię:

 

Do 15 grudnia 2016 roku czekamy na Państwa opinie i komentarze odnośnie naszej nowej siedziby. Na stronie www Domu Kultury „Kadr” znajduje się link z formularzem zawierającym trzy krótkie pytania. Mogą Państwo także wysyłać swoje propozycje listownie, na adres: Dom Kultury „Kadr” ul. Gotarda 16, 02-683 Warszawa z dopiskiem „konsultacje”.

 


Jednostka odpowiedzialna: Dom Kultury "Kadr"

Podstawa prawna: Podstawa prawna: UCHWAŁA NR LXI/1691/2013 Rady m.st. Warszawy z dnia 11 lipca 2013 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami m.st. Warszawy

Załączniki: 
Plik: Raport z konsultacji społecznych DK KADR, rozmiar pliku: 907.92 KB
Pobierz