nagłówek strony
-A A +A

Zaplanuj z nami park! II etap konsultacji społecznych

Czas trwania: 
pon, 14/11/2016 (Cały dzień) - ndz, 04/12/2016 (Cały dzień)

II etap konsultacji społecznych dotyczących terenu zieleni pomiędzy ulicami Jana Rosoła, Indiry Gandhi, Stefana Szolc-Rogozińskiego i Marii Grzegorzewskiej.

 

I etap konsultacji społecznych związanych z planami zagospodarowania powyższego obszaru Urząd Dzielnicy przeprowadził  na przełomie września i października ubiegłego roku. Uczestniczyło w nich ponad 500 mieszkańców Ursynowa oraz osób zainteresowanych przyszłością tej okolicy. Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas i podzielili się swymi opiniami.

 

W efekcie tych konsultacji Urząd zlecił Pracowni Architektury Krajobrazu – Anna Kanclerz Studio Ogrody opracowanie koncepcji parku. Zadaniem Pracowni było zaplanowanie parku, zgodnie z planami zagospodarowania przestrzennego naszej dzielnicy i przede wszystkim z wyobrażeniami i oczekiwaniami uczestników konsultacji, zebranych w raporcie z I ich etapu. Staraliśmy się w największym możliwym stopniu uwzględnić i harmonijnie pogodzić potrzeby wszystkich zainteresowanych, w tym dwóch  najliczniejszych grup korzystających z parku – rodziców z dziećmi oraz właścicieli czworonogów.

 

Zapraszamy Państwa do podzielenia się z nami opiniami na temat dwóch koncepcji zagospodarowania tego terenu. Czekamy również na propozycję nazwy dla nowego parku.

 

>>> OPIS KONCEPCJI

>>> Koncepcja zagospodarowania terenu zieleni – wariant 2

>>> Koncepcja zagospodarowania terenu zieleni – wariant 3

 


II etap konsultacji społecznych trwał od 14 listopada do 4 grudnia 2016 roku

Przeczytaj raport z konsultacji społecznych >>>


 

Jak można wziąć udział w konsultacjach: 
  • Przyjdź na dyżur konsultacyjno-informacyjny w namiocie obok terenu przyszłego parku (u zbiegu ulic Jana Rosoła oraz Indiry Gandhi):
    • 22 listopada (wtorek), w godz. 16.00-20.00 
    • 26 listopada (sobota), w godz. 12.00-16.00
  • Przyjdź również na otwarty warsztat konsultacyjny, który odbędzie się w piątek, 2 grudnia w godz. 18.00-20.00 w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 318 przy ul. Teligi 3.

We wszystkich tych miejscach będą się mogli Państwo spotkać się  z ekspertami oraz autorką koncepcji, panią Anną Kanclerz.

  • Między 14 listopada a 2 grudnia 2016 r. w Urzędzie Dzielnicy Ursynów (al. KEN 61) można obejrzeć plansze z koncepcjami zagospodarowania terenu oraz wrzucić do specjalnie przygotowanej skrzynki pocztówkę ze swoją opinią dotyczącą projektów oraz z propozycją nazwy parku.
  • Od 14 listopada do 4 grudnia zbieramy również głosy za pośrednictwem skrzynki mailowej konsultacjespoleczne@ursynow.pl.

 

Czekamy na opinie dotyczące projektów oraz na pomysły na nazwę parku!

 

Raport z II etapu konsultacji społecznych przekażemy opinii publicznej  pod koniec stycznia 2017 r., aby następnie spotkać się z mieszkańcami i  przedstawić finalną koncepcję przyszłego parku oraz Państwa propozycje jego nazwy. Urząd przekaże zaproponowane nazwy do zaopiniowania Zespołowi Nazewnictwa Miejskiego. W ostatnim, III etapie konsultacji, nazwy pozytywnie zaopiniowane przez Zespół poddamy pod otwarte głosowanie w celu wybrania tej, która zostanie oficjalnie oraz zgodnie z procedurą nadana parkowi.


Zaplanuj z nami park! – raport z konsultacji społecznych

 

Zapraszamy do przeczytania raportu z konsultacji społecznych dotyczących zagospodarowania terenu zieleni na Ursynowie, tzw "górki".

 

I etap konsultacji społecznych związanych z planami zagospodarowania terenu zieleni pomiędzy ulicami Rosoła, Gandhi, Szolc-Rogozińskiego i Grzegorzewskiej Urząd Dzielnicy Ursynów przeprowadził na przełomie września i października 2016 roku. (Tutaj więcej o I etapie konsultacji >>> )

 

Na podstawie raportu z tego etapu konsultacji  zlecono Pracowni Architektury Krajobrazu – Anna Kanclerz Studio Ogrody opracowanie koncepcji parku. Jej zadaniem było zaplanowanie parku, zgodnie z planami zagospodarowania przestrzennego naszej dzielnicy i przede wszystkim z wyobrażeniami i oczekiwaniami uczestników konsultacji. Starano się w największym możliwym stopniu uwzględnić i harmonijnie pogodzić potrzeby wszystkich zainteresowanych, w tym dwóch najliczniejszych grup – rodziców z dziećmi oraz właścicieli psów.

 

II etap konsultacji (trwał od 14 listopada do 4 grudnia 2016 roku) miał na celu zapoznanie mieszkańców oraz wszystkich zainteresowanych z 2 koncepcjami zagospodarowania terenu, zebranie opinii na ich temat oraz poznanie pomysłów na nazwę przyszłego parku.

 

Po zapoznaniu się z uwagami i opiniami mieszkańców uczestniczących w tym etapie konsultacji społecznych Zarząd Dzielnicy powierzy p. Annie Kanclerz przygotowanie końcowej koncepcji zagospodarowania terenu, tzn. modyfikację wariantu 2 – szczegółowe zalecenia znajdą Państwo w załączonym raporcie.

 

Zarząd Dzielnicy przekaże zgłoszone propozycje nazwy parku do zaopiniowania Zespołowi Nazewnictwa Miejskiego, a następnie nazwy pozytywnie zaopiniowane podda pod głosowanie mieszkańców w celu wybrania tej, która zostanie oficjalnie i zgodnie z procedurą nadana nowemu parkowi.

 

Decyzja o tym kto będzie realizować przygotowaną koncepcję – Urząd Dzielnicy czy Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, zapadnie w pierwszych miesiącach 2017 roku. Od niej też zależeć będzie termin spotkania, na którym zostanie przedstawiona opinii publicznej końcowa koncepcja oraz wszystkie aspekty związane z harmonogramem i finansowaniem inwestycji.

Zapraszamy do zapoznania się z pełnym raportem.


Jednostka odpowiedzialna: Urząd Dzielnicy Ursynów

Podstawa prawna: UCHWAŁA NR LXI/1691/2013 Rady m.st. Warszawy z dnia 11 lipca 2013 r. 

                             W sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami m.st. Warszawy