nagłówek strony
-A A +A

Jaki Ośrodek Sportu i Rekreacji przy Potockiej

Czas trwania: 
pon, 11/10/2021 (Cały dzień) - wt, 02/11/2021 (Cały dzień)

Ośrodek Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w Dzielnicy Żoliborz, usytuowany przy ul. Potockiej 1, jest popularnym kompleksem obiektów sportowych. Ze zróżnicowanej oferty usług korzystają mieszkańcy Żoliborza i innych dzielnic Warszawy. Ośrodek ma wspaniałą tradycję: działał tu m.in. Robotniczy Klub Sportowy „Marymont”, jeden z najstarszych klubów sportowych w Warszawie. W latach 50-tych zbudowano tu stadion liczący ok. 10 tys. miejsc z krytą trybuną. Boisko uchodziło za jedno z lepszych w Warszawie. Funkcjonujący do dziś drenaż murawy jest dziełem greenkeepera sprowadzonego z Wielkiej Brytanii. Niestety czas zrobił swoje. To miejsce od dawna potrzebuje gruntownego remontu. Część infrastruktury musieliśmy wyłączyć z użytkowania jako zagrożenie dla korzystających. Marzymy o tym, by w miarę możliwości przywrócić funkcje sportowo-rekreacyjne dawnych obiektów RKS Marymont. Ponieważ część z nich – w tym stadion i trybuna – to zabytki, musimy działać w granicach, które wyznaczy Wojewódzki Konserwator Zabytków.

 

Przygotowaliśmy dwie wstępne koncepcje remontu i rozbudowy kompleksu sportowego. Zakładają one powstanie nowej hali sportowej, modernizację stadionu lekkoatletycznego oraz utworzenie terenu rekreacyjnego.

 

Będziemy rozmawiać o:

  1. Aktywnościach i sposobach wykorzystania OSiR – poznasz zaplanowane formy  aktywności sportowych (między innymi pełnowymiarowe boiska do gier zespołowych, strzelnica laserowa, stadion lekkoatletyczny, skatepark, hale bokserskie i szermiercze, ścieżka biegowa) oraz rekreacyjnych (kino letnie, plac zabaw, teren do spacerów). Będziesz mógł także zgłosić własny pomysł.
  2. Wygodzie i wyglądzie – czy któraś z koncepcji podoba się bardziej? Czekamy na opinie o nowej hali sportowej, terenach rekreacyjnych, sposobach poruszania się oraz wygodzie korzystania z OSiR
  3. Rozwoju społeczności lokalnej –w jaki sposób OSiR może zaangażować się w budowanie społeczności oraz jak najlepiej wspierać oddolne inicjatywy mieszkańców?

 


Konsultacje trwały do 31 października 2021

Zapoznaj się z raportem i załącznikami:

Załącznik 1 - opinie zgłoszone drogą mailową

Załącznik 2 - opinie zgłoszone w ulotkach konsultacyjnych

Załącznik 3 - opinie i pytania zgłoszone na spacerach i warsztatach

 

Zobacz 2 warianty modernizacji >>>


 

Kliknij na zdjęcie, żeby zobaczyć je w większym rozmiarze >>>

 

Informacje o dotychczasowych działaniach w ramach przygotowania modernizacji oraz więcej wizualizacji znajdziesz tutaj.

Jak można wziąć udział w konsultacjach: 

Jak można wziąć udział w konsultacjach?

Zapraszamy na

 
  • Spacery (zbiórka przy bramie parkingów OSiR):
16 października (sobota), g. 12-14
20 października (środa), g.16-18
 
  • Spotkania (sala fitness na parterze budynku basenu):
27 października (środa), g. 16-18
30 października (sobota), g. 12-14
 
  • Odwiedź nasz stały punkt konsultacyjny, otwarty od 11 do 31 października w godzinach 8-20. Na pierwszym piętrze OSiR będziesz mógł zobaczyć obie koncepcje oraz zostawić swoją opinię.

 

 


Jednostka odpowiedzialna: Urząd Dzielnicy Żoliborz

Podstawa prawna: uchwała nr LXI/1691/2013 Rady m.st. Warszawy z dnia 11 lipca 2013 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami m.st. Warszawy.

Załączniki: 
Plik: Modernizacja OSiR - dwa warianty, rozmiar pliku: 2066.18 KB
Pobierz
Plik: Wizualizacja koncepcji nr 1, rozmiar pliku: 817.63 KB
Pobierz
Plik: Wizualizacja koncepcji nr 2, rozmiar pliku: 918.26 KB
Pobierz