nagłówek strony
-A A +A

Podsumowanie warsztatów – "Osiedla Warszawy" – rejon ulicy Szwedzkiej

Od 16 do 22 lutego odbyły się warsztaty charrette, które przeprowadziła pracownia Mycielski Architecture & Urbanism (MAU), dotyczące rejonu ulicy Szwedzkiej. Warsztaty były częścią projektu „Osiedla Warszawy”, realizowanego przez Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego, o którym więcej można przeczytać stronie architektura.um.warszawa.pl

 

Najważniejszym założeniem powstającej koncepcji zagospodarowania tego obszaru jest stworzenie wygodnego osiedla mieszkaniowego z poszanowaniem wartościowego historycznego układu urbanistycznego. Powstaną mieszkania miejskie wraz z infrastrukturą społeczną: żłobkami, przedszkolami, szkołą podstawową i terenami sportowo-rekreacyjnymi. Jednocześnie wyeksponowane zostaną cenne budynki i zespoły urbanistyczne. Ważnym elementem koncepcji są przestrzenie publiczne i tereny zieleni, m.in. plac miejski przy stacji metra Szwedzka, czy ok. 2 hektarowy park w centralnej części tego obszaru oraz park linearny zajmujący rezerwę pod Trasę Tysiąclecia i wzdłuż dawnej bocznicy kolejowej. 

 

Prace projektowe ciągle trwają, a ostateczną koncepcję wraz z raportem zaprezentujemy na początku czerwca. Obecnie można zapoznać się z broszurą, która zawiera najważniejsze wnioski z warsztatów.

 

Informacje o tych konsultacjach społecznych >>>

 

park – część linearna – wersja warsztatowa

Załączniki: 
Plik: Broszura powarsztatowa – Szwedzka, rozmiar pliku: 6899.54 KB
Pobierz