Trwają prace nad planem miejscowym dla północnej części Targówka Mieszkaniowego – część I.
Plan miejscowy to dokument, który określi, jak będzie można urządzić tę okolicę. W Warszawie plany ustalają, w jaki sposób mogą być m.in. budowane i przebudowywane budynki, ulice, place, tworzona sieć infrastruktury, jak mogą zostać urządzone tereny zieleni, czyli np. parki i skwery.
Urbaniści i urzędnicy przygotowali propozycję projektu planu miejscowego. Zostanie on wyłożony do publicznego wglądu – to znaczy, że każdy może go zobaczyć w urzędzie i na stronie internetowej (link do projektu planu znajdziesz w opisie poniżej).
Jeśli masz propozycje zmian do zaprezentowanego projektu, teraz jest czas, żeby to zgłosić.
Więcej informacji o tym planie:
Obszar objęty planem obejmuje ok. 83 ha na Targówku i znajduje się w rejonie:
Z planu jest wyłączony teren między ulicami: Borzymowską, Gościeradowską, Złotopolską i Korzona. Znajduje się on w innym, odrębnym projekcie planu dla północnej części Targówka Mieszkaniowego – część II.
Teren objęty planem jest w dużym stopniu zagospodarowany i zabudowany. Przeważa tu zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna z lat 1972-1978 projektu architektów Małgorzaty Handzelewicz – Wacławek i Zbigniewa Wacławka. Są tu też enklawy zabudowy z początku XXI w. W rejonie ul. Kołowej i ul. Remiszewskiej powstała zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna. W rejonie ul. św. Wincentego i ul. Samarytanka znajduje się zespół ogródków działkowych.
Usługi o charakterze publicznym i komercyjnym rozmieszczone są punktowo w obrębie całego Targówka Mieszkaniowego, głównie w rejonie ul. Trockiej oraz ul. Handlowej. Większym obiektem usługowym na tym terenie jest m.in. Lidl przy ul. Borzymowskiej 26 oraz bazarek przy ul. Trockiej.
Na niewielkiej części obszaru sporządzanego planu obowiązują:
Główne założenia projektowe koncepcji planu:
Konsultacje społeczne trwały od 17 czerwca do 9 sierpnia 2021 roku
Udział mieszkańców w sporządzaniu planu musi mieć charakter sformalizowany – swoje uwagi trzeba zgłosić na piśmie albo podczas spotkania online.
Z tekstem i rysunkiem projektu planu miejscowego może zapoznać się również:
2. Porozmawiajmy:
Nagranie spotkania:
3. Możesz złożyć uwagi do projektu planu do 9 sierpnia 2021
Wzór formularza znajdziesz tu:
Jeśli chcesz poinformować swoich sąsiadów – wydrukuj plakat i powieś go na klatce!
Dołącz do wydarzenia na Facebooku >>>
Uwaga złożona w terminie zostanie rozpatrzona. Nie otrzymasz odpowiedzi, ale w Biuletynie Informacji Publicznej publikowany jest wykaz uwag wraz z informacją o tym, jak zostały rozpatrzone przez prezydenta Warszawy.
Pod tym linkiem możesz sprawdzić jakie, w świetle przepisów RODO, masz prawa związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych w tej sprawie.
Jednostka odpowiedzialna: Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego
Podstawa prawna: