Trwają prace nad planem miejscowym dla rejonu Szpitala Wolskiego.
Plan miejscowy to dokument, który określi, jak będzie można urządzić tę okolicę. W Warszawie plany ustalają, w jaki sposób mogą być m.in. budowane i przebudowywane budynki, ulice, place, tworzona sieć infrastruktury, jak mogą zostać urządzone tereny zieleni, czyli np. parki i skwery.
Urbaniści i urzędnicy przygotowali propozycję projektu planu miejscowego. Zostanie on wyłożony do publicznego wglądu – to znaczy, że każdy może go zobaczyć w urzędzie i na stronie internetowej (link do projektu planu znajdziesz w opisie poniżej).
Jeśli masz propozycje zmian do zaprezentowanego projektu, teraz jest czas, żeby to zgłosić.
Więcej informacji o planie
Plan miejscowy obejmuje obszar o powierzchni ok. 6,8 ha. Jest położony w rejonie śródmiejskim Warszawy, w centralnej części Woli przy ul. Kasprzaka 17 i 17 a.
Cały obszar opracowania stanowi historyczny układ urbanistyczny Zespołu Szpitala Starozakonnych na Czystem, objęty ochroną konserwatorską. Na obszarze planu są grunty miejskie użytkowane przez Szpital Wolski oraz grunty Skarbu Państwa w użytkowaniu wieczystym Instytutu Matki i Dziecka.
Na tym terenie obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego rejonu Czyste – rejon ulicy Kolejowej. Jego ustalenia uniemożliwiają rozwój działalności leczniczej na terenie Szpitala i Instytutu. Dlatego musi powstać nowy plan.
Szpital Wolski planuje inwestycje, które są konieczne, aby zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańcom. Budynki szpitalne wymagają poważnej i pilnej rozbudowy oraz remontów. Instytut Matki i Dziecka również planuje rozbudowę i modernizację swoich obiektów. Te inwestycje są niezbędne, aby zapewnić opiekę i leczenie pacjentów Instytutu, wśród nich przeważają dzieci.
Główne cele przyszłego planu:
W planie wyznaczono dwa tereny przeznaczone pod usługi zdrowia:
Nie ma tu terenów przeznaczonych pod drogi i infrastrukturę techniczną. Obszar objęty planem posiada dostęp do wszystkich miejskich sieci infrastruktury technicznej, zlokalizowanych poza jego obszarem. Obsługa komunikacyjna jest zapewniona od strony ulic Brylowskiej i Szarych Szeregów.
Konsultacje społeczne trwały od 12 stycznia do 16 lutego 2022 roku
Udział mieszkańców w sporządzaniu planu musi mieć charakter sformalizowany – to znaczy swoje uwagi trzeba zgłosić na piśmie albo podczas spotkania on-line.
1. Poznaj projekt planu miejscowego dla tej okolicy
Plan miejscowy składa się z dwóch części: tekstu planu (który stanowi treść uchwały rady miasta), oraz rysunku planu (który jest ilustracją do tekstu). Obie te części są nierozerwalnie ze sobą połączone – nie ma sensu czytanie samego tekstu bez patrzenia na rysunek i na odwrót.
Zobacz tekst i rysunek projektu planu (pliki otwierają się w osobnych kartach)
Z tekstem i rysunkiem projektu planu miejscowego możesz zapoznać się też w Biurze Architektury i Planowania Przestrzennego, Marszałkowska 77/79, pon.-pt., w godz. 8 – 16.
2. Porozmawiajmy:
Sprawdź wcześniej, jak działa ZOOM, zrób test na https://zoom.us/test, żeby nic Cię nie zaskoczyło i żeby uczestnictwo w dyskusji przebiegało bez żadnych niespodzianek.
3. Możesz złożyć uwagi do projektu planu do 16 lutego 2022 roku
Wzór formularza znajdziesz tu:
Jeśli chcesz poinformować swoich sąsiadów – wydrukuj czarno-biały plakat i powieś go na klatce
Dołącz do wydarzenia na Facebooku >>>
Uwaga złożona w terminie zostanie rozpatrzona. Nie otrzymasz odpowiedzi, ale w Biuletynie Informacji Publicznej publikowany jest wykaz uwag wraz z informacją o tym, jak zostały rozpatrzone przez prezydenta Warszawy.
Pod tym linkiem możesz sprawdzić jakie, w świetle przepisów RODO, masz prawa związane z przetwarzaniem Twoich danych osobowych w tej sprawie.
Jednostka odpowiedzialna: Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego
Podstawa prawna: